Rošády v Tipos extralige: Nitra stratila dôležitého muža, Poprad s kanadskou posilou

Brock Higgs (vpravo) a Jake Cardwell bojujú o puk
Brock Higgs (vpravo) a Jake Cardwell bojujú o puk

NITRA - Kanadský hokejový obranca Jake Cardwell už nie je hráčom extraligovej Nitry. Vedenie klubu požiadal o ukončenie spolupráce z osobných dôvodov. Informovala o tom oficiálna stránka nitrianskeho klubu.

Cardwell prišiel do Nitry pred sezónou 2020/2021. V nej odohral 21 zápasov, v ktorých si pripísal 15 kanadských bodov za asistencie a 18 trestných minút. V najvyššej slovenskej súťaži si už obliekal aj dresy Nových Zámkov a Banskej Bystrice.

Helewka sa vrátil zo Zvolena do AHL

Kanadský hokejový útočník Adam Helewka sa takmer po dvojmesačnom pôsobení v HKM Zvolen vrátil do zámorskej súťaže AHL. V nej si bude obliekať dres klubu Cleveland Monsters, s ktorým má zmluvu pre sezónu 2020/2021. Informovala o tom oficiálna stránka HKM Zvolen.

Helewka prišiel do Zvolena začiatkom novembra 2020. V najvyššej slovenskej súťaži odohral 17 zápasov, v ktorých mal bilanciu 3 góly, 6 asistencií, 10 trestných minút a 10 mínusových bodov v hodnotení +/-.

Poprad angažoval kanadského obrancu Seiga

Slovenský hokejový extraligista HK Poprad angažoval 30-ročného kanadského obrancu Stevena Seiga. "Nie je to náhrada za žiadneho hráča. Očakávam od neho, že to bude veľká posila obrany. Jeho kariéra je bohatá a verím, že to potvrdí svojimi výkonmi," povedal tréner Popradu Peter Mikula pre oficiálnu klubovú stránku.

"Bol to zvláštny rok a dlhá pauza medzi sezónami, ale dostal som správu, že Poprad zháňa kvalitných hráčov. Poprad je prvý v lige, dostal som dobré podmienky a od hráčov, ktorí hrali na Slovensku, som mal informácie, že je to kvalitná liga. Aj keď sa o tom nehovorí nahlas, tím chce vyhrať ligu," uviedol Seigo pre klubový web.

Do roku 2013 pôsobil Seigo v nižších zámorských súťažiach, potom okúsil viacero európskych líg. Dve sezóny absolvoval v najvyššej fínskej súťaži, následne okúsil KHL v drese Dinama Riga. Na sezónu 2016/2017 sa vrátil do Fínska, potom štartoval aj vo švédskej SHL. Ročník 2019/2020 začal opäť vo fínskej Liige, v ktorej mal v drese Vaasan Sport bilanciu 3 góly a 7 asistencií v 20 zápasoch. Ročník dohral v nemeckej DEL a vo farbách Ingolstadtu odohral 13 zápasov (bilancia 1+3).


Tagy: HKM Zvolen HK Nitra Jake Cardwell Tipos extraliga Adam Helewka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Branislav Račko

DISKUSIA