Draisaitlovi zverenci sa konečne dočkali: Cenné víťazstvo Capitals na ľade Steinbachu

Gólové oslavy hokejistov iClinic Bratislava CapitalsGólové oslavy hokejistov iClinic Bratislava Capitals Zdroj: TASR - Martin Baumann

STEINBACH - Hokejistom iClinic Bratislava Capitals sa po troch prehrách opäť podarilo zvíťaziť. V nedeľňajšom zápase nadnárodnej IHL triumfovali na ľade Steinbachu 4:3. V tabuľke patrí zverencom Petra Draisaitla deviata priečka so ziskom 32 bodov.

Hostí poslal do vedenia už po 55 sekundách hry Miklík, no domáci už o dve minúty vyrovnali zásluhou Pelletiera. Draisaitlovi zverenci si však vzali vedenie späť v 18. minúte po zásahu Finna. V polovici zápasu vyrovnal na 2:2 Umičevič, v 37. minúte však Lapšanský opäť poslal Bratislavčanov do vedenia.

V tretej tretine padli góly do oboch brán, najskôr na jej začiatku dal Fortier štvrtý gól hostí, skóre na 3:4 napokon upravil Kozek. Domácim sa nepodarilo vyrovnať ani v power play, Coreau sa blysol niekoľkými dobrými zákrokmi.

Steinbach Black Wings – iClinic Bratislava Capitals 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 4. Pelletier (Bartulis, Umicevic), 30. Umicevic (Pelletier), 56. Kozek (Hytonen, Lahoda) – 1. Miklík (Finn, Šedivý), 18. Finn (Hults), 37. Lapšanský (Fortier, Šedivý), 42. Fortier (Čajkovič). Rozhodovali: Berneker, Ruetz – Nothegger, Tschrepitsch

Steinbach Black Wings 1992: Kickert – Bartulis, Kragl, Piche, Tikkinen, Beaudoin, Matzka – Umicevic, Pelletier, Lebler – Lahoda, Hytonen, Kozek – Freunschlag, Brucker, Bretschneider – Rohm, Mitsch, Mayrhofer

iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Culkin, Guimond, Finn, Šedivý, Ďurkech, Bohunický – Hudec, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Čajkovič - Fortier, Higgs, Lapšanský – Bezák, Buc, Lipiansky

Viac o téme: IClinic Bratislava Capitals IHL Steinbach Black Wings