VIDEO Neuveriteľná rivalita a boj na každom fronte: Velikáni na dvoch kolesách zabávajú svet

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel

HULST - Holanďan Mathieu van der Poel sa vrátil vo Svetovom pohári v cyklokrose na víťaznú vlnu. Týždeň po porážke s Belgičanom Wout van Aertom, ktorý v Dendermonde ukončil Van der Poelovu trojročnú nadvládu, si tentoraz trojnásobní majstri sveta poradie vymenili. Van der Poel vyhral na domácej pôde v Hulst o minútu a pol pred Van Aertom a nadviazal na predchádzajúcu sériu 15 víťazstiev v SP.

"Minulý týždeň som finišoval skoro tri minúty za Van Aertom, takže myslím, že to nič neznamená," povedal Van der Poel smerom k majstrovstvám sveta, ktoré sa pôjde na konci januára v Ostende. "Vždy záleží na momentálnej forme. Ja som sa cítil výborne a teší ma, že sa mi takto podarilo zakončiť prvý blok pretekov," uviedol Holanďan, ktorý si pripísal ôsme víťazstvo v tejto cyklokrosovej sezóne.

V poradí Svetového pohára, ktorý sa kvôli koronavírusu zredukoval na päť pretekov, stráca pred posledným dielom v Overijse na vedúceho Van Aerta 15 bodov.

Výsledky SP v cyklokrose, Hulst: 1. Mathieu van der Poel (Hol.) 1.05:27 hod., 2. Wout Van Aert (Belg.) +1:31 min., 3. Thomas Pidcock (V. Brit.) +1:49, 4. Michael Vanthourenhout +2,41, 5. Toon Aerts (obaja Belg.) +3:07.


Tagy: Mathieu van der Poel Wout van Aert

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia; Video: Facebook/Eurosport

DISKUSIA