FOTO Washington už čaká na svoju veľkú posilu: Pre Cháru pripravili v šatni nové miesto

Zdeno Chára
Zdeno Chára

WASHINGTON - Nemysliteľné sa stalo realitou. Obrovitý kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára zmenil dres. Jeho ďalšie hokejové kroky vedú do Washingtonu, kde si brúsi zuby na Stanley Cup. Pozrite sa, ako mu nový klub nachystal miesto v šatni a ako bude vyzerať jeho meno na červenom drese.

Chára sa stal v Bostone ikonou. Skvelú reklamu tímu, hokeju a ostatne aj Slovensku, robil aj mimo ľadu. Zaujímal sa o tých, ktorí v živote nemali toľko šťastia ako ostatní. Jeho meno bolo neraz spájané s charitatívnymi podujatiami. Velikán s obrovským srdcom. Určite by v Bostone, kde je udomácnený, rád pokračoval ďalej, avšak v klube s ním už nepočítali ako s plnohodnotným hráčom. Bruins ho chceli iba do pozície náhradníka, s čím sa 43-ročný rodák z Trenčína nechcel zmieriť.

Nasledoval teda odchod do Washingtonu, kde mu tamojší Capitals ponúkli zmluvu na jeden rok. Pripravili mu už aj nové miesto v šatni. Jeho obľúbené číslo 33 samozrejme zostáva. Vedľa neho bude sedieť ďalšia nová posila Justin Schultz s číslom 2.

 

Klasickú čiernu a zlatú vystriedala červená. Takto bude vyzerať nový Chárov dres, na ktorý si budú musieť fanúšikovia zvyknúť.

 


Tagy: Washington Capitals Zdeno Chára

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA