Mrak podozrenia nad olympijským víťazom: Ukrajinského gymnastu suspendovali

Oleg Verňajev
Oleg Verňajev

KYJEV - Medzinárodná gymnastická federácia (FIG) dočasne suspendovala olympijského víťaza v športovej gymnastike Olega Verňajeva z Ukrajiny. Dvadsaťsedemročný Verňajev získal na OH 2016 v Rio de Janeiro zlato na bradlách a striebro vo viacboji. Na konte má aj množstvo medailí z MS, ME a Európskych hier. Ku svojej suspendácii sa zatiaľ nevyjadril.

"Oleg Verňajev je suspendovaný do konca prebiehajúceho vyšetrovania. FIG nebude proces komentovať," uviedol mediálny zástupca federácie. Dvadsaťsedemročný Verňajev získal na OH 2016 v Rio de Janeiro zlato na bradlách a striebro vo viacboji. Na konte má aj množstvo medailí z MS, ME a Európskych hier. Ku svojej suspendácii sa zatiaľ nevyjadril.

Vyšetrovanie FIG bolo zrejme dôvodom, prečo sa odhlásil z decembrových ME v Turecku, i keď jeho tréner označil za príčinu zranenia a obhajobu dizertačnej práce. Podľa portálu gymnovosti.com bola jeho licencia suspendovaná už od 11. decembra, pričom európsky šampionát sa konal v dňoch 9.-13. decembra. Informovala agentúra DPA.


Tagy: Oleg Verňajev

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Rebecca Blackwell

DISKUSIA