Sagan sa zrejme tešil predčasne: Úvod sezóny mu komplikuje koronavírus!

Slovenský cyklista Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan

BUENOS AIRES - Peter Sagan, Chris Froome a ďalší hviezdni cyklisti zrejme nebudú môcť začať sezónu v Argentíne. Situácia okolo koronavírusu sa nezlepšuje a tamojšie úrady zrejme nepovolia účasť zahraničných jazdcov na Vuelte a San Juan, alebo preteky zrušia.

Vuelta San Juan sa má ísť 24. až 31. januára. V posledných rokoch na nej štartujú aj tímy elitného seriálu WorldTour a v nadchádzajúcom 39. ročníku by sa vzhľadom k zrušeniu podniku Tour Down Under v Austrálii mala stretnúť ešte silnejší konkurencia ako v minulých sezónach. Na rovnakom podujatí odštartoval sezónu Sagan aj minulý rok, kedy zo siedmich etáp finišoval v prvej desiatke až päťkrát a v poslednej etape bol dokonca druhý za Fernandom Gaviriom. 

"S veľkou radosťou oznamujem, že moja pretekárska sezóna 2021 sa začne na Vuelta a San Juan už v januári," poodhalil fanúšikom svoje plány Sagan ešte v decembri prostredníctvom sociálnych sieti.

Štvornásobný víťaz Tour de France Froome sa v Argentíne chystal začať novú éru po prestupe z Ineosu do tímu Israel Start-Up Nation. Na preteky sa vedľa neho a Sagana pripravovali napríklad aj Joao Almeida či Elia Viviani. Počet prípadov nákazy koronavírusom však v krajine stále stúpa a úrady pravdepodobne sprísnia zdravotné opatrenia a predĺžia zákaz medzinárodných letov.

"Bola by to škoda, ale čo s tým môžeme robiť?" povedal k možnému zrušeniu pretekov Patrick Lefevere, riaditeľ tímu Deceuninck-Quick Step, v ktorého farbách vyhral vlaňajší ročník Remco Evenepoel. 


Tagy: Peter Sagan Vuelta a San Juan

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
TASR/AP/Thibault Camus

DISKUSIA