VIDEO Basketbalisti Philadelphie 76ers zvíťazili nad Charlotte, Miami nedalo šancu Oklahome

Basketbalista Philadelphie 76ers Tobias Harris strieľa kôšBasketbalista Philadelphie 76ers Tobias Harris strieľa kôš Zdroj: TASR/AP Photo/Matt Slocum

WASHINGTON - Basketbalisti Philadelphie 76ers zvíťazili nad Charlotte 118:101 v rámci utorňajšieho programu NBA. Vyhrali štvrté stretnutie v sérii a ich bilancia šesť víťazstiev a jedna prehra je najlepšia v súťaži.

Hráči z Pennsylvánie opäť predviedli kolektívny výkon, až sedem hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov, vrátane celej základnej päťky. Najviac dal Tobias Harris - 22, double double si pripísali Joel Embiid (14 bodov a 11 doskokov) i Ben Simmons (12 bodov, 10 doskokov). Tréner Doc Rivers po zápase pripomenul, že kľúčom k súčasným úspešným výsledkom je, že kamerunský pivot Embiid je konečne zdravý a nemá žiadne časové obmedzenia pre pobyt na palubovke. "Už v minulom zápase hral 37 minút, čo sa mi nepáčilo, ale ja nemám žiadne stopky. On udáva tón zápasu. Vždy hráme tak, aby videl čo najviac spoluhráčov a mohol robiť jednoduché rozhodnutia. Ak sa ho súper snaží dostať do pasce a pošle na neho viac hráčov, naši hráči sa ocitnú vo voľných pozíciach a ktokoľvek v mužstve ich dokáže premeniť," povedal Rivers podľa AP.

Indiana zvíťazila v dramatickom zápase na palubovke New Orleansu 118:116 po predĺžení. Rozhodujúci kôš strelil Malcolm Brogdon v čase, keď na ukazovateli skóre zostalo v predĺžení 1,7 sekundy. "Bolo to pomerne jednoduché. Tréner mi veril. Chcel, aby som si našiel svoje miesto a premenil víťaznú strelu. Stalo sa," popísal rozhodujúcu akciu Brogdon, ktorý zaznamenal dva dvojciferné ukazovatele - 21 bodov a 11 asistencií. Najlepším strelcom víťazov bol s 25 bodmi Victor Oladipo.

Do zostavy Dallasu sa po jednozápasovom oddychu vrátil Luka Dončič a hneď pomohol svojmu tímu k víťazstvu 113:100 v texaskom derby na palubovke Houstonu. Pripísal si svoj 26. triple double v kariére - 33 bodov, 16 doskokov a 11 asistencií. Náhradník Tim Hardaway pridal 30 bodov, keď premenil 8 trojok.

Do formy sa pomaly dostáva aj úradujúci dvojnásobný MVP ligy Jannis Antetokunmpo. Detroitu dal 43 bodov pri výhre Milwaukee 125:115. Pistons nastúpili na zápas bez Blakea Griffina a v tretej štvrtine odstúpil pre narazený bok aj rozohrávač Kilian Hayes.