Štartuje nová sezóna WTA Tour: Vedenie zverejnilo kalendár až do júnového Wimbledonu

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

LONDÝN - Vedenie tenisovej WTA Tour zverejnilo v utorok predbežný kalendár na rok 2021 až do júlového konca grandslamového Wimbledonu. K už skôr potvrdeným turnajom na úvodných sedem týždňov roka pribudol program na celkovo 20 týždňov. Sezóna sa rozbehne už v stredu 6. januára turnajom v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

V termínovníku, ktorý stále môže ovplyvniť pandémia koronavírusu, figurujú aj play off zápasy Pohára Billie Jean Kingovej, nástupcu Pohára federácie. Hrať sa budú od 12. apríla. Grandslamový Roland Garros sa začne 23. mája a Wimbledon, ktorý sa minulý rok nehral prvýkrát od roku 1945, odštartuje 28. júna.

Po Australian Open (8.-21. februára) bude v tejto krajine ešte jeden turnaj WTA 500, nasledovať budú 500, resp. 1000-ové podujatia v Dauhe (od 1. marca), Dubaji (od 8. marca), Petrohrade (od 15. marca), Miami (od 22. marca), Charlestone (5. apríla), Stuttgarte (od 19. apríla), Madride (od 26. apríla), Ríme (od 10. mája), Berlíne (od 14. júna) a Eastbourne (od 21. júna). Doplnia ich menšie 250-tkové turnaje v Lyone, Guadalajare, Monterrey, Bogote, Anningu, Istanbule, Štrasburgu, Rabate, Kolíne nad Rýnom, Hertogenboschi, Nottinghame, Birminghame a Bad Homburgu.

Najväčší turnaj, ktorý pre pandémiu COVID-19 vypadol z kalendára na rok 2021, je spoločný turnaj WTA a ATP v kalifornskom Indian Wells. Ten sa pre koronavírus nehral ani minulý rok. Informovala agentúra AP.


Tagy: WTA Tour

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Christophe Ena

DISKUSIA