Bora sa pustila do zaujímavého experimentu: Saganov nový kolega by mohol napodobniť Rogliča!

Anton Palzer a Ralph DenkAnton Palzer a Ralph Denk Zdroj: bora-hansgrohe.com

BERLÍN - S trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom bude v tejto sezóny jazdiť v tíme Bora-Hansgrohe aj nemecký skialpinista Anton Palzer. Podľa manažéra elitnej nemeckej stajne Rapha Denka by dvadsaťsedemročný športovec mohol napodobniť úspešný prechod Slovinca Primoža Rogliče od lyží k cestnej cyklistike.

Roglič, ktorý v minulosti skákal na lyžiach, tento rok vyhral druhýkrát za sebou Vueltu a skončil druhý na Tour de France. "Môže to vyzerať ako odvážny krok a určité riziko tam každopádne je, ale sledujeme Toniho už dlho a sme presvedčení o jeho fyzických schopnostiach," uviedol Denk v tlačovej správe.

Úspechy v cestnej cyklistike zbiera aj Kanaďan Michael Woods, ktorý sa pôvodne venoval behu, ale po únavovej zlomenine nohy presedlal na bicykel. "Z príkladov, ako sú Roglič alebo Woods, je vidieť, že takýto experiment môže byť úspešný. My sa stále snažíme hľadať talenty v iných športoch. Neznamená to, že Toni pôjde do dvoch rokov Tour de France, ale vidíme v ňom veľký potenciál, zvlášť v horách," povedal Denk.

Palzer absolvoval v lete s tímom sústredenie v Alpách. "Zaujal nás a všimli sme si, že hľadá novú výzvu. Presvedčil nás svojím nadšením a profesionálnym prístupom," dodal Denk, podľa ktorého by sa mal nováčik v cyklistickom pelotóne v prvej sezóne zamerať na náročné jednorázové preteky a týždenné podniky s horskými etapami.

Viac o téme: Bora-Hansgrohe Anton Palzer
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: bora-hansgrohe.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá