Bratislavčanom zápas v Maďarsku nevyšiel: Capitals nestačili na Janusov Fehérvár

Ilustračné foto
Ilustračné foto

FEHÉRVÁR - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v utorňajšom zápase 33. kola nadnárodnej IHL na ľade Fehérvár AV19 2:5. Hráči slovenského zástupcu boli v zápise uvedení ako domáci. Zverencom trénera Petra Draisaitla patrí v tabuľke deviata priečka so ziskom 32 bodov.

Bratislavčania darovali súperovi hneď v úvode stretnutia presilovú hru a ten ju dokázal premeniť na vedúci gól v 4. minúte, keď sa presadil Erdely. V 9. minúte vyrovnal po Čajkovičovej prihrávke Guimond, no Fehérvár viedol opäť už o 22 sekúnd. Skóroval Sarpatki, ktorý v 20. minúte svojím druhým gólom upravil na 3:1. Capitals mali zlý vstup aj do druhého dejstva, súperom dovolili prečíslenie 2 na 1, ktoré premenil na štvrtý gól Erdely. V nasledujúcom priebehu si oba tímy vypracovali viacero šancí, no gól priniesla až akcia Capitals z 52. minúty. Po ďalšej Čajkovičovej prihrávke sa presadil Bubela. Bratislavčania to v závere skúsili bez brankára, no inkasovali z hokejky Kuralta.

iClinic Bratislava Capitals - Fehérvár AV19 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Guimond (Čajkovič, Higgs), 52. Bubela (Čajkovič) - 4. Erdely (Bartalis, Campbell), 9. Sarpatki (Kahkonen), 20. Sarpatki (Geiger, Horváth), 22. Erdely (Bartalis, Petan), 60. Kuralt (Hari, Hargrove). Rozhodovali: Kincses, Rencz - Váczi, Muzsik, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Culkin, Guimond, Finn, Šedivý, Ďurkech, Bohunický, Boldižár – Hudec, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Čajkovič - Fortier, Higgs, Lapšanský – Bezák, Buc, Šalak - Lipiansky
Fehérvár AV19: Janus – Campbell, Stipsicz, Caruso, B. Szabo, Horváth, Geiger – Kuralt, Hari, Hargrove – Petan, Bartalis, Erdely – Szita, Kahkonen, Mihaly – Sarpatki, Kovacs


Tagy: Fehérvár AV19 iClinic Bratislava Capitals

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA