O rok to bude ťažšie! Slováci spoznali súperov, preveria nás aj čerství majstri sveta

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov Zdroj: SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na budúcoročnom juniorskom šampionáte predstavia v základnej A-skupine s USA, Ruskom, Švédskom a Švajčiarskom. Šampionát sa uskutoční opäť v Edmontone, druhým dejiskom bude Red Deer.

V B-skupine sa predstavia Kanada, Fínsko, Nemecko, Česko a Rakúsko. Šampionát je na programe od 26. decembra 2021 do 5. januára 2022 a bude mať rovnaké zloženie ako v tomto roku, keďže nikto z elity nevypadol. Nižšie divízie MS v prebiehajúcej sezóne zrušili pre pandémiu koronavírusu.

O nasadení tímov do skupín rozhodlo konečné poradie z práve skončených MS. Slováci v ňom obsadili ôsmu priečku a o rok budú v skupine v hale Westerner Park Centrium v Red Deer čeliť úradujúcim svetovým šampiónom z USA i v konečnej tabuľke štvrtým Rusom i piatym Švédom.

Turnaj sa v roku 2022 mal pôvodne hrať vo švédskom Göteborgu, ale v septembri minulého roka Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) rozhodla prideliť ho opäť Edmontonu a mestu Red Deer v kanadskej provincii Alberta. Göteborg privíta juniorskú elitu v roku 2024, rok predtým budú MS v ruských dejiskách Novosibirsk a Omsk.

Základné skupiny juniorských MS 2022:

A-skupina: USA (1.), Rusko (4.), Švédsko (5.), SLOVENSKO (8.), Švajčiarsko (9.)
B-skupina: Kanada (2.), Fínsko (3.), Nemecko (6.), Česko (7.), Rakúsko (10.)

Viac o téme: Rusko Slovensko USA Švédsko Švajčiarsko MS juniorov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Jason Franson/The Canadian Press; Twitter/IIHF
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy