Veľké nepríjemnosti pre národný tím: Koronavírus narušil Slovákom plány

Tréner futbalovej reprezentácie SR do 21 rokov Jaroslav Kentoš
Tréner futbalovej reprezentácie SR do 21 rokov Jaroslav Kentoš

BRATISLAVA - Januárový tréningový kemp slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v Senci sa neuskutoční. Plánovaný zraz zrušili pre zhoršenú epidemiologickú situáciu a nové hygienické nariadenia. Tie platia od prvého dňa tohto kalendárneho roku.

Slováci mali na programe úvodnú reprezentačnú akciu roka 2021 od 8. do 16. januára. Počas nej si mali zmerať sily s Podbrezovou (12. januára 2021 o 16.00 h v Senci) a DAC Dunajská Streda (16. januára 2021 o 14.00 h v MOL Academy). "Mal to byť úvodný zraz hráčov, ktorí môžu patriť do kádra novej dvadsaťjednotky. Mrzí ma, že sa neuskutoční. Mali sme počas neho svoje plány, chceli sme spoznať chlapcov, začať budovať nový tím. Pandemická situácia je však veľmi vážna," povedal pre futbalsfz.sk tréner dvadsaťjednotky Jaroslav Kentoš.

Toho teší aspoň to, že napriek nepriaznivému vývoju pandémie môžu pokračovať v tréningu aspoň hráči v dvoch najvyšších súťažiach: "Je to dobrá správa, že chalani môžu počas týchto ťažkých covidových časov trénovať a pripravovať sa na jarnú časť sezóny. Verím, že väčšine hráčov, ktorých máme v hľadáčiku, sa podarí prebojovať sa do základných zostáv svojich mužstiev." Ďalšia reprezentačná akcia tejto vekovej kategórie je na programe v marci.


Tagy: Slovensko 21 Jaroslav Kentoš

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Henrich Mišovič

DISKUSIA