Veľké zmeny v tíme Banskej Bystrice: Návrat kanadského obrancu aj príchod 15-ročného centra

Na snímke vľavo hráč HC 05 iClinic Banská Bystrica Jacob Cardwell a vpravo hráč HC Košice David KvětoňNa snímke vľavo hráč HC 05 iClinic Banská Bystrica Jacob Cardwell a vpravo hráč HC Košice David Květoň Zdroj: TASR – Roman Hanc

BANSKÁ BYSTRICA - Kanadský hokejový obranca Jacob Cardwell sa po nedávnom konci v HK Nitra vrátil do HC '05 Banská Bystrica. Do tímu "baranov" pribudol aj 15-ročný center Dalibor Dvorský. Klub na oficiálnej stránke potvrdil aj ukončenie spolupráce s brankárom Ádamom Vayom, obrancom Jánom Brejčákom a útočníkom Joshom Winquistom.

Cardwell pôsobil v Banskej Bystrici v predčasne ukončenej sezóne 2019/2020. V nej odohral 39 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 1 gól, 15 asistencií, 59 trestných minút a 18 plusových bodov v hodnotení +/-. V drese Nitry odohral v prebiehajúcom ročníku 2020/2021 21 stretnutí s bilanciou 15 asistencií a 18 trestných minút.

Rodák zo Zvolena Dvorský má za sebou viac než dvojročné pôsobenie v mládežníckych tímoch vo Švédsku. Po účinkovaní na MS hráčov do 20 rokov sa do banskobystrického tímu vrátili útočník Dominik Sojka a brankár Eugen Rabčan, ktorý by mal v klube zostať do konca sezóny 2020/2021.

Ján Brejčák odohral v Banskej Bystrice dve sezóny, pričom v roku 2018 jej pomohol k majstrovskému titulu. Pred sezónou 2020/2021 sa dohodol na pokračovaní spolupráce, no po 9 odohraných zápasoch si môže hľadať nové pôsobisko. V nich dosiahol bilanciu 1 gól, 2 asistencie, 16 trestných minút a 4 mínusové body.

Brankár Ádam Vay prišiel do Banskej Bystrice pred sezónou 2020/2021. V najvyššej slovenskej súťaži si spravil dobré meno v ročníku 2018/2019, v ktorom pôsobil v Miškovci, no v drese "baranov" nenaplnil očakávania. V sezóne 2020/2021 nastúpil do 17 zápasov, v ktorých dosiahol 88,7-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 3,69 inkasovaného gólu na zápas. Posledný zápas v drese Banskej Bystrice odchytal 22. decembra proti Liptovskému Mikulášu (4:6), v ktorom po treťom inkasovnaom góle prepustil miesto Filipovi Belányimu.

Winquist sa dohodol s Wheeling Nailers, ktorý účinkuje v ECHL. Pre 27-ročného centra bola Banská Bystrica prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky, v ECHL hral v uplynulých troch sezónach. V najvyššej slovenskej súťaži odohral 22 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 2 góly, 19 asistencií, 72 trestných minút a 8 mínusových bodov v hodnotení +/-.

Viac o téme: HC '05 Banská Bystrica Jacob Cardwell