Dočká sa konečne vykúpenia? Najlepšie platený hráč tímu na odchode z Arsenalu!

Mesut Özil
Mesut Özil

LONDÝN - Nemecký futbalista Mesut Özil je blízko prestupu z Arsenalu, za ktorý už trištvrte roka nehrá. Podľa tureckých médií by mal tridsaťdvaročný stredopoliar podpísať v novom pôsobisku Fenerbahce Istanbul zmluvu na tri a pol roka.

Majster sveta z roku 2014 Özil sa v Arsenale ocitol na vedľajšej koľaji. Za londýnsky klub hral naposledy vlani v marci pred prerušením sezóny kvôli koronavírusovej pandémii a na jeseň ho tréner Mikael Arteta nezapísal na tímovú súpisku pre Premier League ani Európsku ligu.

Kreatívny stredopoliar Özil prišiel do Arsenalu v roku 2013 za 47 miliónov eur z Realu Madrid a podľa agentúry SID je s týždenným platom 350.000 libier najlepšie plateným hráčom tímu. Zmluvu má do konca tejto sezóny.

Za nemecký národný tím odohral rodák z Gelsenkirchenu s tureckými koreňmi 92 zápasov. Reprezentačnú kariéru Özil ukončil po nepodarenej obhajobe titulu na MS 2018 v Rusku a afére s fotografiou s autokratickým tureckým prezidentom Recep Tayyip Erdoğanom, kvôli ktorej sa stal terčom kritiky médií i zväzu.


Tagy: Mesut Özil Arsenal Londýn Fenerbahce Istanbul

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Ian Walton

DISKUSIA