VIDEO Líder z Milána sa musel pokloniť prvýkrát v sezóne: O všetky body ho obral majstrovský Juventus

Hráči Juventusu oslavujú gól

MILÁNO - V stredajšom šlágri 16. kola talianskej Serie A prehrali futbalisti vedúceho AC Miláno na San Sire s majstrovským Juventusom Turín 1:3. "Rossoneri" vedú tabuľku s jednobodovým náskokom pred mestským rivalom Interom. "Stará dáma" poskočila na štvrtú pozíciu, na lídra stráca sedem bodov.

O triumfe hostí rozhodli dva góly Federica Chiesu, skóre spečatil Američan Weston McKennie. Milánčanom stále chýba švédsky kanonier Zlatan ibrahimovič, pre koronavírus im vypadli v deň zápasu aj Rade Krunič z Bosny a Hercegoviny, resp. Chorvát Ante Rebič. Juventus má odohraný o jeden zápas menej ako vedúce duo.

Slovákom sa dnes nedarilo

Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom prehrali v 16. kole talianskej Serie A na pôde Sampdorie Janov 1:2. Zverenci trénera Antonia Conteho sú v neúplnej tabuľke druhí o bod za AC Miláno, ich mestského rivala čakal večer šláger s Juventusom Turín.

Inter sa mohol v Janove ujať vedenia v 12. minúte, no Alexis Sanchez nepremenil pokutový kop. O jedenásť minút neskôr skóroval z bieleho bodu krídelník domáceho tímu Antonio Candreva a Samdporia sa dostala na koňa. V 38. minúte zvýšil na 2:0 Senegalčan Keita Balde. Interu sa v druhom polčase podarilo už iba znížiť zásluhou Stefana de Vrija. Škriniar hral do 81. minúty.

SSC Neapol prekvapujúco prehral doma so Speziou 1:2. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil za domácich v 76. minúte za stavu 1:1. Parma bez Juraja Kucku prehrala na ihrisku Atalanty Bergamo 0:3. Sassuolo bez Lukáša Haraslína zdolalo FC Janov 2:1. Hráči Cagliari podľahli v úvodnom stredajšom zápase Beneventu 1:2. Hostia rozhodli o zisku troch bodov dvoma gólmi v závere prvého polčasu.

Sumáre 16. kola talianskej Serie A:

AC Miláno - Juventus Turín 1:3 (1:1)
Góly: 41. Calabria - 18. a 62. Chiesa, 76. McKennie

SSC Neapol - Spezia Calcio 1:2 (0:0)
Góly: 58. Petagna - 68. Nzola (z 11 m), 81. Pobega, ČK. 78. Ismajili (Spezia) po druhej ŽK
/S. Lobotka nastúpil za Neapol v 76. min./

Atalanta Bergamo - Parma Calcio 3:0 (1:0)
Góly: 16. Muriel, 49. Zapata, 61. Gosens
/J. Kucka nefiguroval na súpiske Parmy/

FC Bologna - Udinese Calcio 2:2 (2:1)
Góly: 19. Tomijasu, 40. Svanberg - 34. Pereyra, 90+2. Arslan, ČK: 47. Svanberg (Bologna) po druhej ŽK

Crotone Calcio -  AS Rím 1:3 (0:3)
Góly: 71. Golemic  - 8. a 29. Mayoral, 35. Mchitarjan (z 11 m)

Lazio Rím - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)
Góly: 6. Caicedo, 76. Immobile - 88. Vlahovič (z 11 m)

Sampdoria Janov - Inter Miláno 2:1 (2:0)
Góly: 23. Candreva (z 11 m), 38. Balde - 65. De Vrij