Iba 12-ročný pretekársky talent má jasný sen: Raz chcem riadiť monopost Formuly 1

Ľuboš Škrabák má dvanásť rokov a sníva o tom, že sa jedného dňa stane pretekárom F1.Ľuboš Škrabák má dvanásť rokov a sníva o tom, že sa jedného dňa stane pretekárom F1. Zdroj: Archív Ľuboša Škrabáka

BRATISLAVA - Jeho ambície siahajú skutočne vysoko! Ľuboš Škrabák má dvanásť rokov a sníva o tom, že sa jedného dňa stane pretekárom F1.

Dlhodobo sa venuje jazde na motokárach a tento šport ho veľmi baví. Ide však o finančne náročnú aktivitu. Mladý školák preto vzal veci do vlastných rúk a natočil autentické video, v ktorom opísal, prečo je práve on vhodný adept na získanie štedrého grantu z Fondu pre budúcnosť športu.

Ľuboš na motokárach aktívne jazdí už štyri roky, primárne na dvoch tratiach: v petržalskej Kart One aréne a na Slovakia Ringu. K motokáram sa dostal tak, že si išiel s kamarátom zajazdiť, keď mal zhruba sedem alebo osem rokov. Sprvoti jazdili na elektrických motokárach a postupne prešli na motorové motokáry. Netrvalo dlho a Ľuboša tento šport nadchol do takej miery, až začal jazdiť pravidelne. To sa následne odrazilo aj na jeho skvelých výsledkoch.

„Na motokárovej trati Kart One arény som zašiel veľmi veľa časov dňa a časov mesiaca. Na Slovakia Ringu som za jednu polhodinovú jazdu stihol zájsť traťový rekord v mojej kategórii, čo považujem aj za svoj najväčší úspech,“ povedal mladý pretekár. Hovorí, že na to, aby bol úspešný, musí mať vždy veľmi dobrú rýchlosť, nájsť vhodný brzdný bod a ten správny bod, počas ktorého treba dupnúť na plyn.

Ľuboš Škrabák má dvanásť Galéria fotiek (4) Zdroj: Archív Ľuboša Škrabáka

Rodičia si všimli, že pre Ľuboša je tento šport skutočná záľuba, v ktorej môže výrazne napredovať. Preto mu pomohli s kúpou výbavy, vrátane helmy, či rukavíc, aby ich syn mohol trénovať častejšie. Peniaze by sa však pretekárovi zišli aj na ďalšie dôležité položky. Aj preto Ľuboš poslal pekné video do Fondu pre budúcnosť športu, v ktorom ukázal nadšenie pre motokáry.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu aj vy!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Viac o téme: Ľuboš Škrabák
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Archív Ľuboša Škrabáka, VIDEO: Niké
  • Zdroj: PR článok

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy