Hamšík v komplikovanej situácii netuší, čo bude: Taký rok som vo svojej kariére ešte nemal

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík sa momentálne pripravuje na novú sezónu čínskej ligy v rodnej krajine a zatiaľ nevie, kedy sa opäť vráti do svojho klubu Ta-lien Pro FC.

Tridsaťtriročný Hamšík odohral posledné zápasy za klub ešte v septembri minulého roku, následne sa presunul do Európy, kde pomohol slovenskej futbalovej reprezentácii k postupu na EURO 2020. "Po novembrových dueloch som si doprial trošku oddychu a potom som sa začal pod vedením môjho kondičného trénera Riša Kapustíka pripravovať na novú sezónu. Striedam bicyklovanie, beh, posilňovanie, futbal na mojom ihrisku. V súčasnosti využívam aj zasnežené kopce," uviedol v rozhovore pre svoju oficiálnu stránku.

Návrat do klubu mu stále komplikuje pandémia koronavírusu, Hamšík, ako aj ďalší futbalisti, musí po príchode Číny absolvovať karanténu: "Ľudia v Ta-liene riešia pracovné povolenia pre nás Európanov. Presun nebude jednoduchý, lebo hneď po prílete do Číny musíme ísť do karantény. Tam, kde prvýkrát vstúpime na čínsku pôdu. Bolo by super, keby sme prileteli priamo do Ta-lienu. Ak by to bolo tak, dvojtýždňovú karanténu by sme mohli absolvovať v našom tréningovom centre a vzápätí by sme sa pripojili k tímu."

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Zatiaľ nie je známy ani presný termín štartu novej sezóny. Pandémia výrazne poznačila aj tú uplynulú, ktorá sa začala až v strede roka. "Taký rok som vo svojej kariére ešte nemal. Na jeho začiatku nič nenasvedčovalo tomu, že stojíme pred ťažkými mesiacmi. S prípravou sme začali v Ta-liene, kde sme boli do čínskeho nového roku. Potom sme sa presunuli do Španielska. Tam sme zachytili správy o koronovíruse v Číne. Keďže sme nemohli odletieť, zostali sme v Španielsku, začiatok ligy, ktorý mal byť 22. februára, posunuli na neurčito. Až v polovici marca sme sa presunuli do Ta-lienu, kde pokračovala príprava v našom nádhernom novom tréningovom centre. Nakoniec sa liga začala až v druhej polovici júla. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, tá naša bola v Ta-liene. Všetky mužstvá bývali v jednom hoteli. Boli sme v bubline, chodili sme von iba na tréningy a zápasy," uviedol.

Jeho klub nakoniec bojoval len o záchranu v súťaži, no chuť si napravil v národnom tíme, s ktorým vybojoval postup na EURO. "V klube sme mali vyššie ambície. V základnej časti sme striedali horšie zápasy s lepšími. Veľa duelov sme stratili v záverečných minútach. Keby sa stretnutia hrali do 80. minúty, tak by sme mali na konte oveľa viac bodov... Som rád, že sme boli úspešní hneď v prvom dvojzápase o 9 – 16. miesto a zachránili sme sa. Aj účinkovanie v drese Slovenska poznačil koronavírus. Po rokovaniach Ta-lienu a predstaviteľov SFZ som septembrové zápasy Ligy národov vynechal. Super sme zvládli barážový duel proti Írsku. Po dueloch som zostal na Slovensku. V prípade návratu do Ta-lienu by ma čakala karanténa, počas nej by som nemohol trénovať a ani hrať zápasy. Zostal som doma a pripravoval som sa individuálne. Cítil som, že v novembrových dueloch mi chýbala zápasová prax, no dal som do toho maximum, aby som bol užitočný pre tím. Som veľmi šťastný, že sme vyhrali v Severnom Írsku a postúpili sme na EURO. Je to veľký úspech našej krajiny. Samozrejme, mrzí ma vypadnutie z B-divízie Ligy národov," dodal.

Marek Hamšík Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Viac o téme: Marek Hamšík Ta-lien Pro FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR