ViOn má do jarnej časti jasne vytýčený cieľ: Momentálne máme na skúške hráča zo Srbska

Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce
Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce

ZLATÉ MORAVCE - Futbalistom ViOnu Zlaté Moravce patrí po jesennej časti Fortuna ligy 2020/2021 štvrté miesto a účasť v prvej šestke by si chceli zachovať aj po skončení sezóny.

Prípravu absolvuje ViOn v domácich podmienkach. "Hráči trénujú individuálne už dva a pol týždňa, dostali plány. Takže sa neobávam, že im prvý tréning po prestávke bude robiť problém. Vzhľadom k situácii sme zvolili domáce prostredie, chceme minimalizovať riziko ochorenia," povedal tréner mužstva Ľuboš Benkovský.

Ako uviedol 31-ročný kormidelník, ViOn chce na jar predvádzať taký futbal, akým sa prezentoval na jeseň: "Chceme sa prezentovať tým, čím doteraz, ale samozrejme máme v pláne zlepšovať sa. Takže minimálne jednu až dve zmeny v systéme chceme nastaviť."

Zmeny nastali aj v kádri, ale nie je ich veľa. Na konci uplynulého roka vypršala zmluva útočníkovi Vladimírovi Tkáčovi, klub mu ju nepredĺžil. "Momentálne máme na skúške hráča zo Srbska, volá sa Siniša Jolačič. Pracovali sme na ňom už v lete. Je to stredový hráč defenzívneho charakteru. Prišiel aj Jakub Švec z Dunajskej Stredy, to je hráč, ktorý má predpoklady. Momentálne nemáme na lane hráča, ktorý by bol vyslovene posilou do ďalšej časti ligy. Káder je taký ako bol a tak to zrejme aj zostane. Nie sme si vedomí, že by mal niekto odísť," prezradil tréner ViOnu.

Kouč Zlatých Moraviec hovoril aj o cieľoch, ktoré jeho tím má. "Cieľ je prvá šestka. Môže sa čokoľvek zmeniť, situácia je nevypočítateľná, ale chceme uspieť. Čo bude potom, to sa uvidí."

Káder Zlatých Moraviec pre zimnú prípravu:

Brankári: Adrián Chovan, Patrik Lukáč, Peter Jeck

Obrancovia: Martin Balaj, Martin Chren, Peter Čogley, Matúš Čonka, Dávid Haspra, Šimon Kruľák, Jozef Menich, Matej Moško, Michal Pintér, Martin Tóth, Marko Vujič

Stredopoliari: Tomáš Ďubek, Denis Duga, Patrik Gahír, Tomče Grozdanovski, David Hrnčár, Siniša Jolačič, Martin Kovaľ, Alexandros Kyziridis, Adam Mihálik, Peter Orávik, Alex Pagačovič, Anton Sloboda, Marián Šmatlák

Útočníci: Filip Balaj, Marek Švec, Ľuboš Janek

PROGRAM ZIMNEJ PRÍPRAVY 2020/2021:

      7. január – štart zimnej prípravy
      16. január – FC Spartak Trnava – FC ViOn (13.00 h., umelá tráva v Trnave)
      19. január – AS Trenčín – FC ViOn (13.00 h., umelá tráva v Trnave)
      23. január – MFK Skalica – FC ViOn (13.00 h., umelá tráva v Senci)
      30. január – FC ViOn – Železiarne Podbrezová (13.00 h., Zlaté Moravce)
      6. február – FC ViOn – FC Spartak Trnava (14.00 h., dohrávka 18. kola FL)
      13. február – MŠK Žilina – FC ViOn (začiatok jarnej časti FL)


Tagy: FC ViOn Zlaté Moravce Ľuboš Benkovský Siniša Jolačič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Henrich Mišovič

DISKUSIA