Bakoš v Helsinkách na roztrhanie! Ukázal čo v ňom je, Spartaku pomohol k ďalšej výhre

Martin Bakoš sa raduje z gólu Martin Bakoš sa raduje z gólu Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský útočník Martin Bakoš výraznou mierou prispel k triumfu hokejistov Spartaka Moskva 4:1 na ľade Jokeritu Helsinki v piatkovom zápase KHL. Zaznamenal dva góly a jednu asistenciu.

Bakoš najprv v 9. minúte asistoval pri úvodnom góle Švéda Emila Djuseho, o dve minúty sám zvýšil na 2:0. V predposlednej minúte uzavrel skóre do prázdnej bránky. Jeho spoluhráč Július Hudáček odchytal celý duel a pripísal si 18 zákrokov. Spartaku patrí v Západnej konferencii 7. miesto.

Hráči CSKA Moskva si hladko poradili s Neftechimikom Nižnekamsk 6:1. V drese hostí nastúpil v prvom útoku aj slovenský útočník Libor Hudáček, no do kanadského bodovania sa nezapísal. Nižnekamsk na ľade prvého tímu Západnej konferencie ukončil trojzápasovú víťaznú sériu.

Ak Bars Kazaň doma zdolal Traktor Čeľabinsk 3:2 po samostatných nájazdoch. Nedokázal zvíťaziť desiatykrát za sebou za tri body, no naďalej vedie celú ligu a na východe má pohodlný osembodový náskok pred druhým Omskom.

Hráči Barysu Nursultan zvíťazili na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 3:2. Vyhrali tretí duel z predchádzajúcich štyroch a držia poslednú postupovú ôsmu priečku do play off vo Východnej konferencii.

KHL - sumáre:
Jokerit Helsinki - Spartak Moskva 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 26. Schroeder - 11. a 59. BAKOŠ, 9. Djuse (BAKOŠ), 24. Cypľakov

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 28., 37. a 40. Kempe, 5. Telegin, 27. Jurtajkin, 47. Leipsic - 28. Šarifianov

Ak Bars Kazaň - Traktor Čeľabinsk 3:2 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 56. Pesonen, 59. Da Costa, rozhodujúci sam. nájazd Zaripov - 3. Osnovin, 44. Kravcov

Viťaz Podoľsk - HK Soči 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 4. a 27. Tedenby, 17. Daugaviňš, 22. Grebenščikov - 21. Rudenkov, 36. Sedov

Avtomobilist Jekaterinburg - Barys Nursultan 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
      Góly: 38. Golyšev, 58. Holland - 4. Starčenko, 11. Lilja, 24. Paňukov

Viac o téme: Spartak Moskva Jokerit Helsinki Libor Hudáček CSKA Moskva Traktor Čeľabinsk AK Bars Kazaň Július Hudáček Neftechimik Nižnekamsk Martin Bakoš HK Soči Viťaz Podoľsk