Slovenský večer v českej lige: Jurčina, Cingeľ aj Graňák skórovali! Sparta vymenila v čele Třinec

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Hokejisti Sparty Praha zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola českej extraligy na ľade Olomouca 3:0 a posunuli sa na čelo súťaže. Gólom k tomu prispel aj slovenský obranca Milan Jurčina, ktorý v 49. minúte spečatil skóre duelu.

Prvú priečku opustili hráči Třinca, ktorí doma podľahli Pardubiciam 1:4. V drese víťazov sa zapísal do kanadského bodovania aj slovenský obranca Marek Ďaloga, ktorý asistoval pri treťom góle Pardubíc štyri sekundy pred prvou sirénou. Sparta vedie ligu pred Třincom o skóre.

Do streleckej listiny sa zapísal aj útočník Lukáš Cingeľ z Hradca Králové, ktorý do prázdnej bránky spečatil skóre na 3:1 v súboji s Litvínovom. Zo Slovákov sa presadil ešte aj obranca Dominik Graňák, jeho gólom však Karlove Vary dve minúty pred koncom iba znížili prehru v Plzni na 3:4. Pri zásahu mu asistoval Tomáš Mikúš. Dvakrát asistoval aj Dávid Gríger v drese Liberca pri hladkom víťazstve 7:0 nad Českými Budějovicami.

Česká extraliga - 33. kolo:
Škoda Plzeň – Energie Karlove Vary 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Góly: 31. a 31. M. Lang, 50. Straka, 56. Pour – 38. Skuhravý, 43. Koblasa, 58. GRAŇÁK (T. MIKÚŠ)

Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 11. Lakatoš, 27. Krenželok, 29. Schleiss – 18. Flynn

Bílí Tygři Liberec – Madeta Motor České Budějovice 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Góly: 22., 24. a 52. Vlach (druhý z tr. strieľania), 2. a 8. Jelínek (pri druhom GRÍGER), 26. Bulíř (GRÍGER), 30. Birner

Mountfield Hradec Králové – Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 14. Lev, 22. Zachar, 60. CINGEĽ - 31. Pospíšil

HC Olomouc – Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 42. Buchtele, 44. Tomášek, 49. JURČINA

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Góly: 36. M. Kovařčík – 12. Camara, 18. Rohlík, 20. Anděl (ĎALOGA), 41. Blümel

Viac o téme: Sparta Praha