Návrat boxerskej legendy je reálny! Pripravte si poriadny balík a uvidíte ma v ringu, odkazuje svetu

Vladimír KličkoVladimír Kličko Zdroj: SITA

KYJEV - Vladimír Kličko uvažuje o úžasnom návrate do ringu vo veku 44 rokov, štyri roky od svojho odchodu do dôchodku po prehre s Anthonym Joshuom. Chcelo by to však ponuku 75 miliónov libier, aby ste bývalého majstra sveta v ťažkej váhe prilákali späť do ringu.

Legendárny Kličko vládol divízii ťažkej váhy počas svojej profesionálnej kariéry, ktorá prebiehala v rokoch 1996 až 2017. Dokonca sa stal aj dvakrát majstrom sveta. Jeho boj proti Anthonymu Joshuovi vo Wembley, sa však ukázal ako jeho posledný. Aj keď vždy hovoril o potenciálnom návrate, myšlienka stať sa najstarším majstrom sveta a prekonať rekord Georga Foremana (45) sa zdá jediným spôsobom, ako ho prilákať naspäť.

 

 

Kličko na sociálnych sieťach uviedol: „Všetkým vám neposielam nič iné ako pozitivitu a prosperitu, najmä tým, ktorí boli tragicky zasiahnutí. Rok 2020 nás všetkých ranil. Svoje slová však potom obrátil na inú tému a prišlo na rad aj na jeho návrat do ringu. "Viete, čo ľudia milujú vidieť viac, ako čokoľvek na svete? COMEBACK!"

Bude to chcieť poriadny balík peňazí

"Dr Steelhammer" bude mať v marci 45 rokov a na prekonanie Foremanovho rekordu by si musel počkať takmer rok, ktorý si len pár mesiacov pred dovŕšením 46 rokov zaistil svetový titul v roku 1994 proti Michaelovi Moorerovi.

Anthony Joshua a Vladimir Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Streamovacia služba DAZN podľa talksport.com ponúka Kličkovi na návrat 35 miliónov libier, ale veľký brat Vitali pripustil, že jeho pokus o návrat bude vyžadovať oveľa väčšie číslo. "Keď prišla správa, že televízny kanál ponúkol Vladimírovi 40 miliónov dolárov, aby sa vrátil, zavolal som mu a spýtal sa, čo sa deje," uviedol pre Daily Star. Mladší z bratov ponuku ihneď vysvetlil slovami: "Toto je ponuka, ktorá ma v skutočnosti nezaujíma."

Bratia Kličkovci Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Vitali však v podpichovaní brata pokračoval: "Keď som o pár týždňov hovoril o ponuke vo výške 80 miliónov dolárov, znova som zavolal a spýtal sa. Aká je situácia teraz?“ Vladimír nad ďalšou ponukou len mávol rukou a povedal: "Toto nie je ponuka, ktorá by zmenila môj názor. Možno o tom začnem uvažovať pri 100 miliónoch dolárov (75 miliónov libier)."

Ako sa však hovorí nikdy nehovor nikdy. Ani Vladimír svoj návrat do dôchodku úplne nezavrhol a možno už o pár mesiacov sa dočkáme starého dobrého boxera, ktorý dokázal byť na vrchole desiatky rokov. Kto by si nevychutnal jeho návrat? 

Viac o téme: Vladimír Kličko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články