Tréner majstra o veľkej katastrofe: Ani krik nepomohol, tak slabo som mužstvo ešte hrať nevidel!

Tréner Miroslav Chudý na lavičke HC‘05 Banská Bystrica
Tréner Miroslav Chudý na lavičke HC‘05 Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v zápase piatkového 29. kola Tipos extraligy na ľade úradujúceho majstra HC'05 Banská Bystrica 4:1. Domáci tréner Miroslav Chudý po stretnutí neskrýval obrovské sklamanie a frustráciu pri katastrofálnom výkone, kedy na ľade nespoznával vlastných zverencov.

"Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože náš výkon nespĺňal prvoligové kritériá, ak vôbec nejaké spĺňal. Bola to jedna veľká katastrofa. Dlho som pri hokeji, no tak slabo som mužstvo ešte hrať nevidel," nedával si servítku pred ústa domáci kormidelník. "Po prvej tretine sme si povedali, že takto hrať nemôžeme, že je to dôležitý zápas. Neboli tam emócie, nebolo tam nič. Už prvá tretina sa mi nepáčila a nakoniec bola najlepšia. Z tohto pohľadu sme išli dole. Nepomohol krik, nepomohlo pekné slovo. Výkon bol katastrofálny, bez emócií, nasadenia. Som nahnevaný, chalanov som nespoznával oproti iným zápasom. Viem, že majú určité limity, ale bojovnosť, nasadenie a srdce tam musia byť," dodal Chudý. 

Slová trénera potvrdil aj 15-ročný novic Dalibor Dvorský, druhý najmladší hráč v extralige v histórii, ktorý premiérovo nastúpil v drese baranov na pozícii centra a pochvaľoval si aspoň cenné skúsenosti, ktoré mu duel priniesol: "Nebol to dobrý zápas z našej strany, no ja som si ho v drese Banskej Bystrice užil. Som vďačný, že som dostal veľa priestoru na ľade od trénera, no prehra ma mrzí. Sústredil som sa na môj výkon, aby som ho podal čo najlepší. Bola to pre mňa výborná skúsenosť, zahrať si s chlapmi, dúfam, že dostanem viac takýchto šancí, lebo mi to dá veľa do mojej kariéry."

Výkon talentovaného útočníka bol podľa nespokojné trénera úradujúceho majstra jediným svetlým zjavom na strane domácich: "Veď to je ten paradox. Príde pätnásťročný hráč a patrí k najlepším hráčom. Ako je to možné? Samozrejme, všetka česť Daliborovi, že takto naskočil. Ešte na rozkorčuľovaní sme nevedeli, či bude môcť hrať, čakali sme na nejaké povolenie. Skočil do toho rovnými nohami a zhostil sa toho veľmi dobre. To bol však náš jediný svetlý moment v zápase."


Tagy: HC Nové Zámky Miroslav Chudý HC‘05 Banská Bystrica Dalibor Dvorský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Ján Krošlák; Video: Tipos Extraliga

DISKUSIA