Aj samotný Mourinho pomôže súperovi Tottenhamu z ôsmej ligy: Prvá cena pre mňa síce nebude, ale...

Tréner Tottenhamu José Mourinho
Tréner Tottenhamu José Mourinho

LONDÝN - Tréner futbalistov Tottenhamu José Mourinho si pred nedeľňajším zápasom tretieho kola Anglického pohára s Marine kúpi lístok do tomboly, ktorej výťažok má súperovi finančne pomôcť. Portugalský kouč však už teraz upozornil, že hlavnú cenu, ktorou je vedenie osemligového celku v prípravnom zápase, neprijme.

Vedenie Marine počítalo s tým, že zápas s Tottenhamom pomôže klubu vyriešiť ekonomické ťažkosti. Po sprísnení opatrení proti šíreniu koronavírusu však na zápas nesmú diváci a celok z ôsmej ligy tak prišiel na vstupnom zhruba o 100 tisíc libier.

S usporiadaním zápasu finančne klubu pomohla nadácia bývalého obrancu Liverpoolu Jamieho Carraghera a ďalšie peniaze chce Marine získať z predaja virtuálnych vstupeniek, ktoré následne zamieria do tomboly. "Jednu si kúpim," citovala Mourinha agentúra Reuters.

"Ale keď vyhrám, tak hlavnú cenu nemôžem prijať, pretože aj my v tom čase budeme mať prípravu," uviedol päťdesiatsedemročný kouč. "Takže prvá cena pre mňa síce nebude, ale myšlienka tomboly je jasným dôvodom, aby som si lístok kúpil," dodal bývalý kouč Chelsea, Realu Madrid, Interu Miláno alebo Manchestru United.


Tagy: José Mourinho FA Cup Anglický pohár Tottenham Hotspur Marine FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/Glyn Kirk/Pool via AP

DISKUSIA