VIDEO Desivé pády v Adelbodene: Američan vyviazol bez vážnejšej ujmy, Nór má po sezóne

Zranený Tommy FordZranený Tommy Ford Zdroj: SITA/AP - Jean-Christophe Bott

ADELBODEN - Americký lyžiar Tommy Ford mal veľké šťastie, keď po ťažkom páde v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára v Adelbodene vyviazol iba s menšími zraneniami. Člen elitnej žrebovanej sedmičky spadol krátko pred cieľom na hlavu a krk a skončil v ochrannej sieti. Preteky prerušili asi na pol hodinu a po ošetrení ho letecky transportovali do nemocnice v Berne.

Napriek hrozivo vyzerajúcemu pádu vyšetrenia neodhalili závažnejšie poškodenie krčnej chrbtice ani hlavy, informovala o tom Americká lyžiarska federácia na twitteri. Ford tiež utrpel zranenie kolena, ktorého rozsah určia ďalšie testy.

Braathen dopadol horšie

Oveľa horšie dopadol Nór Lucas Braathen. Ten spadol v piatkovom obráku po dojazde do cieľa. Vyšetrenia odhalili roztrhnutý mediálny kolaterálny väz, čo pre 20-ročného pretekára znamená koniec sezóny. "Zranenie si vyžiada operáciu. Definitívne rozhodnutie spravia lekári v Nórsku, ale s určitosťou má po sezóne. Tieto zranenia sa zvyčajne liečia šesť až deväť mesiacov," citoval tímového lekára Marca Straussa portál skiracing.com.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Adelboden Tommy Ford Lucas Braathen
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Jean-Christophe Bott; VIDEO: RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy