VIDEO Kto iný, ak nie on? Fenomenálny Messi znova úradoval! Priamy kop z inej planéty

Lionel Messi opäť raz hrdinom BarcelonyLionel Messi opäť raz hrdinom Barcelony Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

BARCELONA - Zaváhanie Realu využila Barcelona, ktorá na ihrisku Granady vyhrala hladko 4:0 a poskočila na tretie miesto. Na svojho madridského rivala strácajú "Blaugranas" už len tri body. Dvomi gólmi sa o triumf Barcy postarali Lionel Messi a Antoine Griezmann.

Messi sa po slabšom vstupe do sezóny rozbieha, v posledných troch dueloch skóroval štyrikrát a s jedenástimi zásahmi je na čele poradia kanonierov súťaže. Kapitán Barcelony strelil minimálne desať gólov v pätnástej sezóne v La Lige za sebou.

Barcelona vyhrala tretíkrát za sebou. "Po týchto výsledkoch sme pokojnejší. Musíme však zostať pokorní, stále pracovať a vyhrávať," povedal tréner Ronald Koeman. Skóre otvoril v 12. minúte Griezmann, Messiho chvíle prišli krátko pred koncom prvého polčasu. V 35. minúte po rýchlej akcii nedal šancu brankárovi Ruiovi Silvovi parádnou strelou z hranice šestnástky a tri minúty pred zmenou strán zvýšil na 3:0 perfektnou umiestnenou strelou z priameho kopu. Konečnú podobu dal výsledku v 63. minúte Griezmann.

Hviezdny Argentínčan zažil turbulentné leto, keď chcel z Barcelony odísť. Napokon na Camp Nou ostal, úvod sezóny mu nevyšiel podľa predstáv. "Od prvého dňa mám s Leom veľmi dobrý vzťah. Viem, že niektorí ľudia sú nešťastní, keď pár zápasov nedá gól, ale ja nie. Nikdy," povedal Koeman, ktorého teší aj stúpajúca forma ďalších opôr Griezmanna, Ousmana Dembeleho, či Frenkieho de Jonga.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona