VIDEO Vlhová napriek chybám s ďalšími bodmi v super-G: Triumf oslavuje Gutová-Behramiová

Slovenská lyžiarka Petra VlhováSlovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/AP/Giovanni Auletta

ST. ANTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bodovala aj v druhom super-G tejto sezóny Svetového pohára. V nedeľnej súťaži v rakúskom St. Antone skončila na devätnástom mieste o 2,42 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou a naďalej bezpečne vedie celkové poradie SP.

Druhé miesto obsadila Talianka Marta Bassinová (+0,16 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,20 s).

Vlhová s číslom 2 odštartovala veľmi rýchlo, za prvým medzičasom ju však vynieslo mimo trate a len s vypätím síl sa vtesnala do nasledujúcej červenej bránky. Potom sa snažila znova nabrať rýchlosť a jej jazda nebola až taká konsolidovaná. V decembrovom super-G vo Val d'Isere vyrovnala šiestym miestom svoj výkon z Banska z januára 2020, v tejto disciplíne bola lepšia iba vo februári minulého roka v La Thuile, kde skončila štvrtá. Tentoraz sa k svojim najlepším umiestneniam nepriblížila.

Ani Gutová-Behramiová sa niekoľko brán pred cieľom nevyhla veľkej chybe, dokázala ju však skorigovať, nestratila rýchlosť a vo veku 29 rokov slávila 27. víťazstvo na podujatiach SP. Trinásťkrát sa radovala v super-G, čo je najviac spomedzi aktívnych pretekárok. Dosiahla v ňom prvý triumf po troch rokoch, medzitým sa dvakrát presadila v zjazde. Vďaka víťazstvu sa dostala aj na čelo hodnotenia disciplíny. "Skutočne som si myslela, že som to pokazila, v dolnej časti som nešla v ideálnej línii. Vedela som, že to bude ťažký super-G, ale tak mi to vyhovuje. Keď si zvyknete na jednoduchšie trate, stáva sa z toho výzva, no je to aspoň zábava," povedala Švajčiarka podľa portálu laola1.at.

Výsledky super-G SP v St. Antone:
1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:17,82 min, 2. Marta Bassinová (Tal.) +0,16 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,20, 4. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,45, 5. Federica Brignoneová (Tal.) +0,72, 6. Ester Ledecká (ČR) +1,33, 7. Ariane Rädlerová (Rak.) +1,37, 8. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,48, 9. Stephanie Venierová (Rak.), Wendy Holdenerová (Švaj.) obe +1,67, ... 19. Petra VLHOVÁ (SR) +2,42

Celkové poradie SP (po 13 z 34 súťaží):
1. VLHOVÁ 649, 2. Gisinová 530, 3. Bassinová 423, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 402, 5. Gutová-Behramiová 390, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) 385

Poradie v super-G (2 zo 6):
1. Gutová-Behramiová 145 bodov, 2. Ledecká a Suterová po 140, 4. Bassinová 130, 5. Brignoneová 105, 6. Tipplerová 68, ... 8. VLHOVÁ 52

Viac o téme: Petra Vlhová Lara Gutová-Behramiová Super-G St. Anton