VIDEO Škriniar s ďalším gólom v drese Interu! Juventus doma zdolal Sassuolo

Milan Škriniar skórovalMilan Škriniar skóroval Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

RÍM - V úvodnom nedeľnom stretnutí 17. kola talianskej futbalovej Serie A remizoval druhý tím tabuľky Inter Miláno v hlavnom meste na Stadio Olimpico s tretím AS Rím 2:2. Jedným presným zásahom sa na zisku bodu pre hostí podieľal slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar.

Domáci sa dostali do vedenia už po sedemnástich minútach hry, keď strelou k ľavej žrdi z hranice šestnástky prekonal brankára Lorenzo Pellegrini. Aktívnejší hostia sa v prvom dejstve gólovej koncovky nedočkali. V 56. minúte zahral rokový kop do stredu pokutového územia Marcelo Brozovič a Škriniar poslal loptu hlavou do siete. Pripísal si tak svoj druhý gól v aktuálnej sezóne. Už o sedem minút viedli Milánčania 2:1 po strele Maročana Achrafa Hakimiho.

Záverečný tlak "vlkov" priniesol ovocie štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času v podobe vyrovnávajúceho gólu Gianlucu Manciniho. Inter stráca po nedeli na lídra tabuľky, mestského rivala AC, tri body. Rovnako tri body delia Inter a tretí AS.

Parma bez Juraja Kucku na súpiske a pod vedením trenérského navrátilca Roberta D'Aversu prehrala doma s Laziom Rím 0:2. Na piatu priečku tabuľky sa posunul Neapol, ktorý zdolal Udinese na jeho štadióne 2:1. V drese SSC presedel duel na lavičke náhradníkov slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Hráči Cagliari nevezú domov na Sardíniu ani jediný bod. Na ihrisku Fiorentiny prehrali 0:1. Domácich potešil v 72. minúte 20-ročný srbský útočník Dušan Vlahovič, ktorý poslal loptu pod brvno.

Majstrovský Juventus Turín doma zdolal Sassuolo 3:1, rozhodol o tom Walesan Aaron Ramsey v 82. minúte a v nadstavenom čase pridal poistku Cristiano Ronaldo. Na súpiske hostí, ktorí celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Pedra Obianga absentoval slovenský reprezentačný krídelník Lukáš Haraslín. Juventus je štvrtý, na lídra AC Miláno stráca sedem bodov, ale má zápas k dobru. Sassuolo je siedme.

Góly: 16. Kalinič, 25. Dimarco – 55. Messias

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 72. Vlahovič

Juventus Turín - Sassuolo Calcio 3:1 (0:0)
Góly: 51. Danilo, 82. Ramsey, 90.+2 C. Ronaldo - 59. Defrel, ČK: 45.+2 Obiang (Sassuolo)

Viac o téme: Gól Inter Miláno AS Rím Milan Škriniar