VIDEO Vlhová zhodnotila svoju jazdu: Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa

Slovenská lyžiarka Petra VlhováSlovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

ST. ANTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová s číslom 2 odštartovala v druhom super-G tejto sezóny veľmi rýchlo, za prvým medzičasom ju však vynieslo mimo krkolomne postavenej trate a len s vypätím síl a vďaka svojim zručnostiam sa vtesnala do nasledujúcej červenej bránky. V nedeľnej súťaži v rakúskom St. Antone skončila na devätnástom mieste o 2,42 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Vlhová sa po chybe snažila znova nabrať rýchlosť a jej jazda nebola až taká konsolidovaná. V decembrovom super-G vo Val d'Isere vyrovnala šiestym miestom svoj výkon z Banska z januára 2020, v tejto disciplíne bola lepšia iba vo februári minulého roka v La Thuile, kde skončila štvrtá. Tentoraz sa k svojim najlepším umiestneniam nepriblížila.

"Hlavná chyba bola po prvom medzičase, keď som išla neskoro a len tak-tak som sa dostala späť do línie. Odtiaľ som to nebola ja. Zľakla som sa a viezlo sa to so mnou až do cieľa. Môj tím sa mi snažil dať čo najviac informácií, snažila som sa to využiť, ale, žiaľ, spravila som jednu obrovskú chybu. Odtiaľ to nešlo tak, ako by som si priala," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

"Bolo to veľmi náročné, najmä posledná pasáž bola náročne postavená, ale aj profil trate bol ťažký. Je potrebné vedieť, ako presne ísť, mne to nevyšlo. Kto urobí menej chýb, ten víťazí," dodala Vlhová.

Viac o téme: Petra Vlhová Super-G