VIDEO Líderka Vlhová môže byť spokojná: Pred konkurenciou má stále bezpečný náskok

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: SITA/AP - Gabriele Facciotti

ST. ANTON - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bodovala aj v druhom super-G tejto sezóny Svetového pohára. V nedeľnej súťaži v rakúskom St. Antone skončila na devätnástom mieste o 2,42 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou a naďalej bezpečne vedie celkové poradie SP.

Jej najbližšia prenasledovateľka v celkovom poradí SP Michelle Gisinová zo Švajčiarska mierne skresala manko, keď skončila na ôsmej priečke. Vlhová (649 b.) pred ňou vedie o 119 bodov, na tretiu pozíciu sa posunula Bassinová, ktorá zaostáva o 226 bodov. Víťazka sobotného zjazdu Sofia Goggiová z Talianska vypadla hneď v úvode a nepripísala si žiadne body.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Giovanni Auletta

Z úvodnej dvadsiatky štartujúcich päť lyžiarok nedokončilo preteky a dve diskvalifikovali, z prvých 30 renkingovo naljepších pretekárok vypadlo až dvanásť. Naopak, na bodované priečky sa dostali aj lyžiarky s vyššími štartovými číslami.

"Bolo to veľmi náročné, najmä posledná pasáž bola náročne postavená, ale aj profil trate bol ťažký. Je potrebné vedieť, ako presne ísť, mne to nevyšlo. Kto urobí menej chýb, ten víťazí," povedala Vlhová.

Celkové poradie SP (po 13 z 34 súťaží):
1. VLHOVÁ 649, 2. Gisinová 530, 3. Bassinová 423, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 402, 5. Gutová-Behramiová 390, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) 385

Poradie v super-G (2 zo 6):
1. Gutová-Behramiová 145 bodov, 2. Ledecká a Suterová po 140, 4. Bassinová 130, 5. Brignoneová 105, 6. Tipplerová 68, ... 8. VLHOVÁ 52

Viac o téme: Petra Vlhová Michelle Gisinová Lara Gutová-Behramiová