Čaro FA Cupu priviedlo Tottenham na ihrisko ôsmoligového tímu: Mourinho ocenil profesionalitu hráčov

Momentka zo zápasu FA Cupu medzi Marine a Tottenhamom Hotspur
Momentka zo zápasu FA Cupu medzi Marine a Tottenhamom Hotspur

LONDÝN - Špeciálny príbeh napísali futbalisti Tottenhamu, ktorí aj bez najväčších hviezd Harryho Kanea a Son Heung-mina zdolali ôsmoligový Marine 5:0. Hetrikom k tomu prispel Carlos Vinicius. FA Cup ponúka nezvyčajné zážitky a tak tomu bolo aj v tomto prípade.

Klub Marine je pomenovaný po miestnej krčme a jeho hráči pracujú ako učitelia, robotníci či smetiari. Pre pandemické opatrenia sa svetové hviezdy Spurs museli na maličkom štadióniku v mestečku Crosby prezliekať v spoločenskej miestnosti s barom. V dejinách súťaže ešte nikdy nebol taký veľký rozdiel medzi súpermi, čo sa týka umiestnenia v súťažiach, podľa DPA oboch delilo v tabuľkách až 161 miest. Keďže jednu stranu hracej plochy lemuje domová zástavba, viacerí šťastlivci z radov miestnych obyvateľov si v oknách pozreli duel na vlastné oči. Videli aj situáciu zo začiatku duelu, keď domáci Neil Kengni bombou z 30 metrov do brvna takmer dostal outsidera do vedenia.

"Moji hráči to poňali ako profesionáli a neprestali hrať až do konca. Ich nasadenie pre mňa veľa znamená, rovnako ako aj pre celú súťaž a samotných chlapcov z Marine. Tí na vlastnej koži zažili, že sme to brali vážne," povedal lodivod Spurs José Mourinho.  

 


Tagy: José Mourinho FA Cup Tottenham Hotspur

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Clive Brunskill/Pool via AP; Video: BBC Sport

DISKUSIA