Rangers môžu ísť do sezóny silnejší: Najlepší strelec vyhráva nad koronavírusom

Mika Zibanejad
Mika Zibanejad

NEW YORK - Najlepší strelec hokejistov New Yorku Rangers v uplynulej sezóne NHL Mika Zibanejad prekonal koronavírus. Švédsky center absolvoval so spoluhráčmi už aj prvý tréning, jeho štart v úvodnom zápase novej sezóny proti rivalovi New Yorku Islanders je ale stále neistý.

Dvadsaťsedemročný útočník nebol na ľade s tímom od 4. januára, keď Rangers otvorili tréningový kemp. "Vynechal som zopár dní a dodržiaval som bezpečnostný protokol. Korčuľoval som sám a teraz prvýkrát so spoluhráčmi. Cítim sa dobre. Aj v tréningu. Počúval som nariadenia lekárov a vedenia klubu. Neviem, či vo štvrtok nastúpim, ale opakujem, som v poriadku a uvidíme," citoval ho oficiálny portál profiligy.

"Zostáva stále day-to-day, ešte zistíme ako zareaguje na tréning. Dobrou správou je, že sa cíti v poriadku a v uplynulých štyroch či piatich dňoch už mohol začať s ľahkou fyzickou aktivitou. Nie sme si istí, čo bude zajtra. Rozprával som sa s ním však po tréningu a myslím si, že sa naozaj cíti dobre," povedal kouč Rangers David Quinn. Zibanejad zaznamenal v minulom ročníku 41 gólov a celkovo 75 bodov v 57 zápasoch. V kanadskom bodovaní mal lepšiu bilanciu z jeho tímových kolegov iba Artemij Panarin.


Tagy: New York Rangers Mika Zibanejad

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Gerry Broome

DISKUSIA