Slovan myslí na zlatý hetrik, Kmotrík priznal vážne problémy: Ekonomická situácia je neúnosná

Futbalisti Slovanu sa tešia po strelení góluFutbalisti Slovanu sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava odštartovali v utorok prípravu na jarnú časť sezóny s nezmeneným kádrom. Nezmenil sa ani hlavný cieľ, ktorým je zisk tretieho titulu vo Fortuna lige za sebou.

Z preventívnych dôvodov a pre zhoršenú zdravotnú situáciu v tíme z pohľadu výskytu ochorenia COVID-19 musel klub zrušiť plánované sústredenie v Turecku. Športový úsek rieši náhradný plán prípravy a prípravných duelov. "Situáciou sa intenzívne zaoberáme. Niektorým hráčom vyšli pred štartom prípravy pozitívne testy, sú v domácej karanténe. V nasledujúcich dňoch prijmeme finálne rozhodnutie o ďalšom pláne prípravy a programe prípravných zápasov," povedal generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. na oficiálnom webe skslovan.com.

Mužstvo sa pripravuje na umelej tráve v Akadémii ŠK Slovan: "Využívame domáce podmienky. Keďže domáce kluby už majú dohodnuté prípravné duely, nemáme veľa alternatív. Hľadáme možnosti v zahraničí, kam by sme mohli odcestovať na herné sústredenie, aby mužstvo nabralo zápasovú prax. Hrubú prípravu sme schopní aj na Slovensku odtrénovať na 100 percent, nemalo by prísť k žiadnemu zníženiu alebo zhoršeniu celkového tréningového objemu. Vieme ísť podľa stanoveného plánu. Riešime však hernú stránku, aby sme našli vhodných súperov na prípravné duely."

Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

Káder sa v porovnaní s jeseňou nezmenil, s mužstvom trénujú všetci hráči s výnimkou tých, ktorí sú v domácej karanténe: "Aj vzhľadom na ekonomickú situáciu, ktorá nás ako najväčší slovenský klub výrazne zasiahla, neplánujeme žiadne väčšie príchody. Skôr pracujeme na odchodoch či riešeniach pre hráčov, ktorí majú nižšiu minutáž. Uvedomujeme si, že prestupový trh je možnosťou náhrady ekonomických škôd a prípadného speňaženia hráčov. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, aký bude na trhu záujem a čo sa nám podarí zrealizovať. Máme veľmi široký káder, čo je aj ekonomický náročné, preto sme otvorení diskusiám. Nehovorím však o žiadnom výpredaji, aj do jari vstúpime so silným mužstvom."

Budeme reagovať na vývoj na trhu

Prípravu odštartovala tiež marocký krídelník Moha, o ktorého budúcnosti sa špekulovalo v minulých týždňoch: "Má s nami platný kontrakt a je súčasťou kádra. Pricestoval do Bratislavy a začal s nami zimnú prípravu. Uvidíme, ako sa vyvinie jeho situácia. Momentálne je naším hráčom a je len na ňom, či si výkonmi a prístupom opäť vypýta miesto v zostave. Podobne ako pri ďalších hráčoch platí, že ak príde zaujímavá ponuka, budeme na ňu reagovať a rokovať," povedal Kmotrík ml. a vyjadril sa aj k prípadnému transferu brankára Dominika Greifa: "Budeme reagovať na vývoj na trhu. V prípade, že príde výhodná ponuka pre klub i hráča, sme ochotní sa o nej baviť a nájsť čo najlepšie riešenie pre všetky strany. S Dominikom však máme podpísaný kontrakt, platný do leta 2023, takže ešte nie sme pod tlakom toho, že by vstupoval do poslednej sezóny svojej zmluvy."

Brankár Dominik Greif Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Slovan sa v čase koronavírusovej krízy snaží bojovať s ekonomickými stratami: "Ekonomická situácia je vážna a začína byť až neúnosná. V marci to bude rok, čo fungujeme prakticky len s nákladmi a takmer nulovými príjmami. Všetci v klube s tým bojujeme najlepšie, ako vieme, a dôležité je, že fungujeme. Cením si aj to, že hráči sa ešte v minulom roku v prvej vlne vzdali časti svojich platov, čím nám ako klubu pomohli. Sme v tom všetci spolu a verím, že to zvládneme."

Cieľom obhajoba titulu

"Belasí" figurujú po osemnástich kolách na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred FC DAC 1904 Dunajská Streda. "Naším predsezónnym cieľom bola obhajoba titulu a tento cieľ sa nijako nemení. Náš priamy rival v boji o titul má svoju kvalitu, no my vyvinieme maximálne úsilie, aby sme to zvládli a získali tretí titul po sebe," dodal Kmotrík ml.

V splnenie cieľa dúfa takisto bulharský obranca a kapitán Vasil Božikov: "Som nabitý pozitívnou energiou a verím, že v novom roku budeme úspešní. Úprimne poviem, že tréningy sú v tejto zime náročné, ale od toho sme predsa tu. Musíme makať, aby sme boli dobre pripravení na začiatok jari a splnili náš cieľ, čiže zisk titulu."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články