Do NHL v úvode sezóny nezasiahnu: Dve slovenské mená neprežili škrty a mieria na farmu

Slovenský hokejista Adam Ružička v drese Calgary FlamesSlovenský hokejista Adam Ružička v drese Calgary Flames Zdroj: TASR/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

NEW YORK - Slovenský hokejista Adam Ružička odštartuje sezónu v nižšej zámorskej súťaži AHL. Vedenie Calgary Flames ho tesne pred začiatkom nového ročníka NHL poslalo na farmu do Stocktonu.

Flames rovnako ako vlani v lete pozvali 21-ročného útočníka do prípravného kempu, kde vydržal až po záverečné škrty v kádri. Napriek dobrým výkonom si napokon nevybojoval miesto v prvom tíme. Nebude ani súčasťou tzv. taxi tímu, teda štvor- až šesťčlennej rezervy pre prípad, že by A-mužstvo zasiahol koronavírus. Ružička si tak bude musieť ešte počkať na svoj prvý profiligový štart. V AHL nastupoval už v minulej sezóne, v 54 zápasoch v drese Stocktonu Heat nazbieral 27 bodov za 10 gólov a 17 asistencií.

Na farmu putuje aj slovenský brankár Adam Húska, ktorého vedenie New Yorku Rangers v závere kempu poslalo do tímu AHL Hartford Wolf Pack. "Jazdci" vsadili na brankársku dvojicu Alexandar Georgiev - Igor Šesťorkin, v taxi tíme bude ako tretí brankár pripravený Keith Kinkaid. Dvadsaťtriročný Húska obliekal v tejto sezóne dres materského HKM Zvolen, za ktorý odchytal v najvyššej slovenskej súťaži tri stretnutia. Pokračovať bude v Hartforde, kde pôsobil už v uplynulých dvoch sezónach, v tej minulej si pripísal v AHL 28 štartov, pričom mal úspešnosť zásahov 89,4 percenta a priemer 3,03 inkasovaného gólu na zápas.

Viac o téme: Calgary Flames Adam Húska Hartford Wolf Pack Adam Ružička Stockton Heat
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Jeff McIntosh
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články