Silná Nitra ohlásila hneď dve zámorské posily: Hľadali sme hráčov, ktorí budú trhať ľad!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NITRA - Extraligový klub HK Nitra angažoval 23-ročného kanadského útočníka Mathieua Fogeta a 25-ročného amerického obrancu Wyatta Egeho.

"Cítili sme potrebu doplnenia kádra. Hľadali sme mladších hráčov, ktorí sa budú chcieť presadiť a budú v Nitre trhať ľad," uviedol manažér HK Nitra Tomáš Chrenko pre oficiálnu klubovú stránku.

Z Nitry v nedávnom období odišli zámorskí obrancovia Jake Cardwell a Cooper Zech. "Nechceli sme sa unáhliť. Vyberali sme si hokejistov, ktorí zapadnú do nášho kombinačného štýlu hru. Prichádzajú za veľmi dobrých cenových podmienok. Veríme, že tímu pomôžu naplniť naše ciele. V hre sú ešte ďalšie príchody," priznal Chrenko.

Doterajšie kariéry oboch hráčov sa odvíjali v zámorských súťažiach. Foget hral v uplynulých dvoch sezónach v ECHL. V ročníku 2019/2020 sa v nej objavil v troch rôznych kluboch, za ktoré odohral celkovo 40 zápasov s bilanciou 5 gólov a 21 asistencií.

Ege má za sebou trojročné pôsobenie vo farbách Ohio State University v NCAA. V sezóne 2019/2020 mal v 35 zápasoch bilanciu 4 góly a 8 asistencií.


Tagy: Tomáš Chrenko HK Nitra Mathieu Foget Wyatt Ege

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA