Opäť ten istý český klub: Ďalší reprezentant s pozitívnym dopingovým testom!

Jan Mandát
Jan Mandát

PARDUBICE - Český hokejový útočník Jan Mandát z Pardubíc má dočasne pozastavenú činnosť kvôli pozitívnemu testu na zakázané látky pri dopingovej kontrole.

Dvadsaťpäťročný hráč, ktorý v tejto sezóne debutoval v národnom tíme, sa jej podrobil 13. decembra po zápase 27. kola extraligy na ľade Liberca. Vedenie Dynama čaká na výsledok vzorky B.

O predbežnom zákaze činnosti rozhodol na základe oznámenia Antidopingového výboru Českej republiky predseda disciplinárnej komisie extraligy Viktor Ujčík. Opatrenie zostane v platnosti dovtedy, než antidopingový výbor uzavrie vyšetrovanie.

Mandát použitie zakázanej látky poprel. "Na jeho požiadavku bude špecializované laboratórium v ​​Nemecku preskúmavať kontrolnú vzorku B. Do doby, než bude výsledok preskúmania známy a celá situácia vyriešená, sa nebudeme k tejto veci ďalej vyjadrovať," uviedol na klubovom webe člen predstavenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Mandátov dopingový prípad sa objavil dva mesiace po tom, čo vedenie Východočechov vyradilo z kádra útočníka Roberta Kousala. Hráč s reprezentačnými skúsenosťami mal mať pri policajnej kontrole pozitívny orientačný test na kokaín. Krvný rozbor to nepotvrdil, pozitívne ale vyšiel na látku THC, kanabinoid nachádzajúci sa v konope. Celý tím Dynama vrátane Kousala podstúpil v tej súvislosti dokonca internú kontrolu na prítomnosť dopingu a zakázaných látok a všetky testy boli negatívne.

Začiatkom decembra sa potom jeden z lídrov tímu dočasne pripojil späť k pardubickému mužstvu. Pred mesiacom potom bolo s Kousalom ukončené správne konanie, pretože sa podozrenie z riadenia pod vplyvom omamných látok nepotvrdilo. Dostal len pokutu 500 českých korún za dopravný priestupok, kvôli ktorému ho policajná hliadka pôvodne zastavila, keď nerešpektoval prikázaný smer jazdy pri výjazde od čerpacej stanice.

Mandát odohral doteraz v prebiehajúcom ročníku 30 zápasov a pripísal si 14 bodov za deväť gólov a päť asistencií.


Tagy: HC Dynamo Pardubice Robert Kousal Jan Mandát

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA