Lobotka a Škriniar boli pri tom: Neapol aj Inter oslavujú postup do pohárového štvrťfinále

Stanislav Lobotka (68) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiStanislav Lobotka (68) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Alessandro Garofalo

FLORENCIA - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom sa prebojovali do štvrťfinále Talianskeho pohára. V osemfinálovom dueli zvíťazili na pôde Fiorentiny 2:1 po predĺžení.

O triumfe "nerazzurri" rozhodol v 119. minúte striedajúci belgický kanonier Romelu Lukaku. Škriniar bol na ihrisku do 61. minúty, v závere prvého polčasu dostal žltú kartu.

Medzi elitnú osmičku postúpil aj obhajca trofeje SSC Neapol vďaka víťazstvu 3:2 nad druholigovým Empoli. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za domácich do 70. minúty.

Juventus Turín postúpil do štvrťfinále cez FC Janov až po predĺžení, pod triumf 3:2 sa gólovo podpísali Dejan Kuluševski, Álvaro Morata a Hamza Rafia. Kanonier Cristiano Ronaldo naskočil za domácich do hry až v 88. minúte.

SSC Neapol - Empoli FC 3:2 (2:1)
Góly: 18. Di Lorenzo, 38. Lozano, 77. Petagna - 33. a 68. Bajrami
/S. Lobotka hral za Neapol do 70. min/

ACF Fiorentina - Inter Miláno 1:2 po predĺžení (1:1, 0:1)
Góly: 57. Kouame - 40. Vidal (z 11 m), 119. Lukaku
/M. Škriniar hral za Inter do 61. min a dostal ŽK/

Juventus Turín – FC Janov 3:2 po predĺžení (2:2, 2:1)
Góly: 2. Kuluševski, 23. Morata, 104. Rafia – 28. Czyborra, 74. Melegoni

Viac o téme: SSC Neapol Inter Miláno Stanislav Lobotka Milan Škriniar Taliansky pohár