Vodná slalomárka Stanovská nezaháľala ani cez Vianoce: Čaká ju príprava na ostrove s novými prvkami

Soňa Stanovská
Soňa Stanovská

BRATISLAVA - Slovenská vodná slalomárka Soňa Stanovská sa v priebehu vianočných sviatkov venovala aj školským povinnostiam, pretože si úspešne ukončila prvý semester na bratislavskej Univerzite Komenského.

,,Cez Vianoce som sa pripravovala doma na Orave a veľa som chodila do hôr. Kúpili sme si nový skialp a bežky. Na snehu som bola minimálne každý druhý deň a chodila som aj cvičiť. Samozrejme nechýbal dennodenne pádlovací trenažér a beh," prezradila 20-ročná slovenská vodnoslalomárka Soňa Stanovská, ktorá odchádza na takmer dvojmesačné sústredenie.

,,Začíname prípravu a v nedeľu odlietame na ostrov Réunion v Indickom oceáne, kde sa budeme pripravovať až do začiatku marca. Ešte sme tam síce nikdy neboli, ale čo sme mali možnosť počuť ohlasy od známych, tak všetky boli len a len pozitívne. Berieme so sebou aj bicykle, čo je novinka, pretože doteraz sme vždy išli len s loďami. Do prípravy zaradíme aj niektoré nové tréningové veci ako bicyklovanie, turistika, pretože spomínaný ostrov ponúka veľa možností," dodala Soňa Stanovská, ktorá odštartovala náročnú prípravu na novú olympijskú sezónu.


Tagy: Soňa Stanovská

Zdroj:
PR článok
Foto:
Archív Soňa Stanovská

DISKUSIA