Barcelona bez Messiho vedenie neudržala: Semifinálovú drámu s Realom Sociedad rozhodli až penalty!

Frenkie de Jong a Mikel MerinoFrenkie de Jong a Mikel Merino Zdroj: SITA/AP - Jose Breton

CÓRDOBA - Futbalisti FC Barcelona postúpili do nedeľňajšieho finálového súboja o španielsky Superpohár. V stredajšom prvom semifinále v Cordobe zdolali Real Sociedad San Sebastian v rozstrele z jedenástich metrov 3:2. V riadnom čase a po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1.

Barcelona bez zraneného Lionela Messiho viedla od 39. minúty po presnom zásahu Frenkieho de Jonga, súper vyrovnal v druhom polčase zásluhou Mikela Oyarzabala z pokutového kopu. Ďalší gól už nepadol ani v predĺžení a v rozstrele potom Real Sociedad nezvládol prvé tri svoje pokusy. De Jong a Antoine Griezmann síce rovnako neuspeli v drese Barcelony, ale rozhodujúci pokus na 3:2 premenil Ricard Puig.

Ronald Araujo vo vzdušnom Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Jose Breton

Vo štvrtok sa v druhom semifinále Superpohára stretnú Real Madrid a Athletic Bilbao v Malage. Finále sa bude hrať na štadióne v Seville.

Real Sociedad San Sebastián – FC Barcelona 1:1 po predĺžení (1:1, 0:1), 2:3 v rozstrele z 11 m
Góly: 51. Oyarzabal (z 11m) – 39. de Jong

Viac o téme: FC Barcelona Španielsky superpohár Real Sociedad San Sebastián