Pochettino len prišiel a už sa raduje z prvej trofeje: PSG vybojoval rekordný triumf v Superpohári

Kylian Mbapp� a Boubacar KamaraKylian Mbapp� a Boubacar Kamara Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

LENS - Futbalisti Paríža St. Germain vybojovali rekordný desiaty triumf vo francúzskom Superpohári. Úradujúci ligový šampión vyhral v stredajšom dueli v Lens nad Olympique Marseille 2:1. Kouč Mauricio Pochettino sa tak krátko po príchode na lavičku PSG dočkal prvej trofeje s tímom.

Parížanov k víťazstvu nasmeroval Mauro Icardi, ktorý po centri Ángela Di Maríu v 39. minúte na dvakrát dostal loptu do siete súpera. Do zostavy PSG sa po mesačnej absencii pre zranenie členka vrátil Brazílčan Neymar, do hry naskočil za Di Maríu v 65. minúte a päť minút pred koncom zvýšil z penalty na 2:0. Hráči Marseille v závere už iba korigovali skóre zásluhou Dimitriho Payeta. Paríž vyhral uplynulých osem zápasov o francúzsky Superpohár.

Mauro Icardi a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

Paríž St. Germain – Olympique Marseille 2:1 (1:0)
Góly: 39. Icardi, 85. Neymar (z 11m) - 89. Payet

Viac o téme: PSG Olympique Marseille