VIDEO Foden zariadil najtesnejší triumf Manchestru City, Mourinhovci v derby neudržali vedenie

Harry Kane po zahodenej šanciHarry Kane po zahodenej šanci Zdroj: SITA/AP - Glyn Kirk

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v 18. kole anglickej Premier League nad Brightonom 1:0. O triumfe "Citizens" rozhodol v 44. minúte Phil Foden.

V nadstavenom čase nepremenil domáci Raheem Sterling pokutový kop. Zverenci trénera Pepa Guardiolu sú v neúplnej tabuľke na treťom mieste so štvorbodovou stratou na vedúci Manchester United, majú však zápas k dobru.

Tottenham v dohrávke 16. kola doma iba remizoval v malom mestskom derby s Fulhamom 1:1, keď na gól Harryho Kanea z prvého polčasu odpovedal v 74. minúte vyrovnávajúcim zásahom hlavou Ivan Cavaleiro. Na lavičke hostí sedel slovenský brankár Marek Rodák. Tottenham zostal na 6. mieste, Fulham po piatej remíze za sebou figuruje na 18. pozícii.