Schmiedlová napriek neúspechu v kvalifikácii o Australian Open nepríde: Všetko dobre dopadlo

Karolína SchmiedlováKarolína Schmiedlová Zdroj: SITA/AP/AP/Christophe Ena

MELBOURNE - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová si zahrá hlavnú súťaž na Australian Open. Po odhlásení viacerých hráčok sa na prvé grandslamové podujatie v tomto roku dostala z pozície náhradníčky. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenskeho tenisového zväzu (STZ).

"Nakoniec všetko dobre dopadlo, dostala som sa do hlavnej súťaže," citoval portál stz.sk reakciu Schmiedlovej. "Austráliu mám veľmi rada a teším sa, že ju nevynechám ani tento rok."

Schmiedlová síce prehrala vo finále kvalifikácie v Dubaji s Maďarkou Timeou Babosovou 2:6, 7:6 (5) a 2:6, no figurovala v pozícii druhej náhradníčky a to jej dávalo dobrú šancu dostať sa do pavúka hlavnej súťaže. "Bola som medzi top 4 hráčkami s najlepším renkingom vo finále kvalifikácie a medzi nimi sa losovalo poradie pre náhradníčky, tzv. lucky-loser. Skončila som tretia, jedna hráčka už bola odhlásená, takže som vlastne bola druhá náhradníčka. Samozrejme, bola by som radšej, keby som s Babosovou vyhrala a riadne by som sa kvalifikovala, ale aj takto je to skvelé, že si môžem zahrať v hlavnej súťaži," vysvetlila Schmiedlová.

Do Austrálie odletí v piatok spolu s trénerom Petrom Huberom. "Mala by som mať možnosť nastúpiť aj na prvý turnaj pred grandslamom, čo by bolo super. Turnajov je teraz naozaj veľmi málo. Karanténa v Austrálii bude veľmi prísna, ale snažím sa to brať postupne deň za dňom. Trénovať, prispôsobiť sa čo najlepšie momentálnym podmienkam a mať každý deň môj systém na kurte aj mimo neho. Zariadim sa tak, aby mi to čo najlepšie vyhovovalo a dalo sa to zvládnuť aj v ťažšej situácii," uviedla Schmiedlová.

Slovensko tak bude mať na Australian Open (8.-21. februára) štvornásobné zastúpenie vo dvojhre. Medzi mužmi sa predstavia Norbert Gombos a Andrej Martin, v ženskom singli okrem Schmiedlovej aj slovenská jednotka Viktória Kužmová.

Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/AP/Christophe Ena
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články