Slováci ústrednými postavami svojich tímov: Mikuš rozhodol 14 sekúnd pred koncom predĺženia

Radosť hráčov PardubícRadosť hráčov Pardubíc Zdroj: Profimedia

PRAHA – Slovenský hokejový obranca Juraj Mikuš v 35. kole českej extraligy gólom rozhodol o triumfe Pardubíc nad Mladou Boleslavou 2:1 po predĺžení. Na rozhodujúci zásah mu 14 sekúnd pred záverečnou sirénou prihral ďalší Slovák, útočník Matej Paulovič.

Dvaja Slováci skórovali aj v drese lídra ligy Sparty Praha. Matúš Sukeľ v úvode druhej tretiny zápasu na ľade Litvínova zvýšil na 3:1, jeho kolega v útoku Andrej Kudrna do prázdnej bránky spečatil výsledok na 5:3.

Z víťazstva Třinca 3:1 nad Hradcom Králové sa tešil obranca Martin Gernát, ktorý navyše v 33. minúte strelil rozdielový gól. Naopak, ani gól Reného Vydareného nepomohol Českým Budějoviciam, ktoré prehrali na ľade Olomouca 2:3.

sumáre:
HC Olomouc – Madeta Motor České Budějovice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 4. Nahodil, 5. Kolouch, 30. Káňa – 21. VYDARENÝ, 53. Beránek

Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Góly: 28. Kovařčík, 33. GERNÁT, 36. Stránský – 22. Perret

Energie Karlove Vary – PSG Berani Zlín 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 12. Vondráček (GRAŇÁK), 22. Zabloudil, 27. Flek (T. MIKÚŠ), 46. Koblasa, 47. Beránek (GRAŇÁK) – 14. Fryšara

Verva Litvínov – Sparta Praha 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Góly: 12. Hübl, 24. Jarůšek, 36. Ščotka – 17. Říčka, 18. Tomášek, 22. SUKEĽ (KUDRNA), 28. Řepík, 59. KUDRNA

Vítkovice Ridera – Škoda Plzeň 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 10. a 49. Lakatoš, 31. a 40. Hruška – 24. a 34. Pour, 6. Kodýtek

Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 11. Camara, 65. J. MIKUŠ (PAULOVIČ) – 12. Zbořil

Bílí Tygři Liberec – Kometa Brno 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Lenc (ROSANDIČ), 60. Vlach (ROSANDIČ) – 13. a 37. Němec, rozhodujúci sam. nájazd Holík

Viac o téme: Juraj Mikuš