VIDEO Remízové kolo v Bundeslige: Dortmund stratil body, súboj Pekaríka s Dudom bez gólov

Hráči Dortmundu sa tešia z góluHráči Dortmundu sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Leon Kuegeler

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund remizovali v sobotnom domácom stretnutí 16. kola nemeckej bundesligy s Mainzom 1:1. Borussia prehrávala po góle Levina Öztunaliho z 57. minúty, v 73. vyrovnal Thomas Meunier a vzápätí mohol dokonať obrat Marco Reus, ktorý však nepremenil jedenástku.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda sa v drese Kolína nad Rýnom stretol so svojím bývalým klubom Hertha Berín, ani jeden tím sa nepresadil a duel sa skončil 0:0. Duda odohral celý zápas, rovnako ako Peter Pekarík za hostí. Kolín nevyhral v lige po piaty raz za sebou, pričom nestrelil ani gól.

Hráči Lipska remizovali vo Wolfsburgu 2:2. V tabuľke figurujú na druhom mieste o bod za Bayernom Mníchov, ktorý má duel k dobru.

Borussia Mönchengladbach remizovala v Stuttgarte 2:2, keď vyrovnávajúci gól inkasovala v šiestej minúte nadstavenia z penalty. Slovenský reprezentant László Bénes nastúpil za hostí na trávnik v 89. minúte.

16. kolo - sumáre:

Stuttgart - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:1)
Góly: 58. Gonzalez, 90.+6 Wamangituka (z 11m) - 35. Stindl (z 11 m), 61. Zakaria