Kto z koho? Súboj lídrov Premier League už dnes: Liverpool bude chcieť na Anfielde uspieť

Jurgen Klopp a Ole Gunnar Solskjaer
Jurgen Klopp a Ole Gunnar Solskjaer

LIVERPOOL – Už dnes náš čaká derby 19. kola najvyššej anglickej Premier League. Domáci Liverpool privíta United, ktorý sa nachádzajú na čele tabuľky. Kloppova družina to však bude chcieť zmeniť.

Futbalisti Liverpoolu privítajú lídra z Manchestru a budú sa chcieť dostať späť na čelo ligy. Partia trénera Solskjaera sa však skvelo rozohrala a „The Reds“ nebudú chcieť prvé miesto prepustiť zadarmo. Rozhodne nás čaká dobrý zápas, v ktorom nie je jasný favorit ani pár hodín pred stretnutím. Väčšina faktov však naznačuje, že tromfy v rukách majú práve hostia, ktorí ťahajú trojzápasovú šnúru víťazstiev. Domácim sa v posledných kolách príliš nedarilo a stratili body dokonca aj s takými tímami, ako sú Newcastle alebo West Bromwich.

United nie je konkurencia

V predzápasových rozhovoroch sa objavila jedna informácia, ktorá vzbudila v šatni United veľké vášne. Postaral sa o to bývalý hráč Liverpoolu Barnes, ktorý povedal: „United nie je konkurencia pre Liverpool. Jediný tím, ktorý môže ohroziť The Reds je Manchester City.“ Výrok sa okamžite dostal do všetkých anglických médií.

Predzvesť vypätého superderby? Klopp a Fernandes si vymenili štipľavé odkazy!

Bývalý anglický reprezentant si nedával servítku pred ústa ani v ďalších vetách. „Samozrejme, že medzi tímami je rivalita. Je to Liverpool verzus Manchester United a so všetkou históriou, ktorá k tomu patrí, sú to dva najväčšie kluby Premier League. Ale v skutočnosti, pokiaľ ide o favoritov na víťazstvo v lige, United nemá šancu,“ dodal Barnes, ktorý obliekal dres Liverpoolu dlhých desať rokov.

Manchestru rozhodne netreba uprieť doterajšie výkony, ktoré ich dostali tam, kde sú. Ako sa zdá, Solskjaer našiel konečne ideálnu zostavu hráčov, ktorí majú víťaznú mentalitu. Tú budú chcieť využiť aj na Anfielde, kde ich rozhodne nič ľahké nečaká. Sledujte zápas online už od 17:30 spolu so Športkami.


Tagy: Manchester United Premier League Liverpool FC

Zdroj:
športky
Foto:
Koláž Športky - SITA/AP Photo/Peter Powell, Adam Davy

DISKUSIA