VIDEO Vlhová sa na zľadovatenej trati trápila: Pocit dnes nebude vôbec dobrý

lovenská lyžiarka Petra Vlhová s ochranným rúškomlovenská lyžiarka Petra Vlhová s ochranným rúškom Zdroj: TASR - Martin Baumann

KRAJNSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v 1. kole nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára ôsmu priečku. V Kranjskej Gore zaostávala o 1,43 sekundy za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Priebežne druhá je sobotná víťazka Marta Bassinová z Talianska (+0,30 s), tretia pozícia patrí Švajčiarke Michelle Gisinovej (+0,44 s).

Rovnako ako v sobotu sa v náhradnom slovinskom dejisku išlo na zľadovatenej trati, rozdielom však bolo, že na lyžiarky čakal na strmej zjazdovke Podkoren omnoho zatvorenejší obrovský slalom. Vlhová so štartovým číslom 3 vo vrchnej veľmi točivej pasáži meškala do jedného z oblúkov, ani nižšie sa nedokázala zrovnať do ideálneho rytmu a jej manko narastalo až do cieľa.

"Nie som príliš spokojná, nešla som tak, ako by som mala ísť. Pocit dnes nebude vôbec dobrý, na tejto trati je ťažké mať ho. Trošku som sa trápila, zatiaľ je to takto a uvidíme. Dnes to bolo oveľa technickejšie a zatočenejšie, v sobotu boli väčšie rozstupy medzi bránkami," povedala 25-ročná slovenská reprezentantka pre RTVS.

Shiffrinová išla bez porovnávacích medzičasov a technickú trať zvládla najhladšie z celého štartového poľa. Bassinová vyhrala v tejto sezóne všetky tri "obráky", ktoré dokončila, tentoraz v porovnaní so Shiffrinovou nasadzovala do oblúkov o čosi neskôr a nebola vo vedení.

Na snímke americká lyžiarka Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Za prvou trojicou už boli výrazné odstupy, pod sekundu sa zmestili ešte domáca Slovinka Meta Hrovatová (+0,86 s) a Francúzka Tessa Worleyová (+0,96 s). Až za Vlhovou z elitnej žrebovanej sedmičky skončili Alice Robinsonová z Nového Zélandu (+1,53 s) aj Talianka Federica Brignoneová (+1,93 s).

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová