Saganovi kolegovia po hrozivej kolízii v nemocnici: Ak v takej rýchlosti narazí do vás auto,...

Andreas SchillingerAndreas Schillinger Zdroj: profimedia.sk

LAKE GARDA - Zo siedmich jazdcov cyklistického tímu Bora-hansgrohe, ktorí sa zranili pri kolízii s automobilom počas sobotného tréningu v severnom Taliansku, dopadli najhoršie Wilco Kelderman a Andreas Schillinger. Obaja ležia v nemocnici s otrasom mozgu, Kelderman má navyše zlomený stavec, Schillinger utrpel fraktúru stavca v oblasti krku a hrude.

Spolu s nimi je v nemocnici aj Rüdiger Selig, ktorý má otras mozgu, no vyviazol z havárie bez zlomenín. "Všetci boli po nehode pri vedomí. V prípade Wilca a Andreasa sme zvolili konzervatívnu liečbu," uviedlo vedenie nemeckého tímu WorldTour.

Podľa portálu cyclingnews.com siedmi cyklisti trénovali v záverečný deň sústredenia v blízkosti jazera Lago di Garda, keď do nich zboku nečakane narazilo vozidlo. "SUV im skrížilo cestu a vrazilo do tréningovej skupiny," opísalo situáciu vedenie Bory. V skupine, ktorá si pridala polhodinu tréningu navyše a bola už blízko svojho hotela, jazdili aj Marcus Burghardt, Anton Palzer, Maximilian Schachmann a Michael Schwarzmann.

V daný deň s nimi trénoval aj Ide Schelling, ale kolegov opustil skôr a zamieril do hotela, kde sa neskôr dopočul o zrážke. "Nešťastný záver kempu. Moja skupina mala hrozivú kolíziu s autom, všetci havarovali. Ja mám malého strážneho anjela na mojom pleci, bol som jediný, kto sa rozhodol nepridať si extra polhodinu tréningu. Dúfam, že všetci budú v poriadku," napísal Schelling na sociálnej sieti. Neskôr pre holandskú televíziu NOS pridal detaily nehody: "Ten šofér mal zastaviť na stopke, no ani sa nepozrel, či niekto nejde a vrazil do celej skupiny. Okrem chalanov nikto iný tú nehodu nevidel. Hneď bolo jasné, že to nie je žiadna nevinná nehoda, ale veľmi vážna havária. Ak jazdíte v rýchlosti 30 až 40 kilometrov za hodinu a narazí do vás auto, má to vždy vážne následky."

Súčasťou Bory sú aj traja Slováci, Peter a Juraj Saganovci a Erik Baška. Všetci traja však trénovali v iných skupinách a ani jeden z nich nebol účastníkom nehody. Peter Sagan mal v nedeľu s niekoľkými kolegami cestovať na tréningový kemp na Kanárske ostrovy.

Viac o téme: Bora-hansgrohe Andreas Schillinger Wilco Kelderman Ide Schelling
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá