Šíma sa o účasti dozvedel tesne pred štartom: Nečakal som, že v Oberhofe dosiahnem takéto výsledky

Pohľad na strieľajúcich biatlonistov v Oberhofe
Pohľad na strieľajúcich biatlonistov v Oberhofe

OBERHOF - Nórsky biatlonista Tarjei Bö triumfoval v nedeľňajších pretekoch na 15 km s hromadným štartom v rámci 6. kola Svetového pohára. V nemeckom Oberhofe zaznamenal jednu chybu na strelnici a v cieli mal náskok 3,6 s pred Rakúšanom Felixom Leitnerom.

Na štart medzi elitnú tridsiatku sa z pozície náhradníka postavil aj slovenský reprezentant Michal Šíma a pri svojom debute v "masse" si pripísal ďalších osem bodov za 27. miesto so streleckou bilanciou 0+2+0+0 a stratou 2:25,8 min na víťaza.

Šíma začal veľmi dobre, držal sa s najlepšími a po vybielení vśetkých terčov figuroval po prvej streľbe na 14. mieste s mankom necelých desať sekúnd na priebežného lídra Taliana Lukasa Hofera. Na druhej ležke Slovák netrafil dvakrát a prepadol sa na 25. priečku, na najlepších strácal takmer minútu. V ďalšom kole už zaostával výraznejšie aj bežecky a hoci tretiu streľbu zvládol bezchybne, spadol o jednu pozíciu nižšie. Posledná strelecká položka bola z jeho strany opäť bez zaváhania a bolo z toho 27. miesto. O dve priečky tak zaostal za kariérnym maximom v SP zo stredajšieho šprintu. V celkovej kasifikácii seriálu mu patrí 57. miesto.

"O tom, že nastúpim, som sa dozvedel dve hodiny pred štartom. Na začiatku som sa držal s veľkou skupinou. Škoda druhej ležky, keď som málo zareagoval na zmenu vetra, stratil som kontakt a už sa mi išlo ťažšie. Teší ma, že v oboch stojkách som potom strelil nulu, cítil som sa tam dobre. Štartoval som s tridsiatkou, skončil som o tri miesta vyššie, takže som spokojný. Nečakal som, že v Oberhofe dosiahnem takéto výsledky a uvidíme, ako sa mi bude dariť v Anterselve," povedal Šíma v rozhovore pre portál slovenskybiatlon.sk.


Tagy: Tarjei Bö Michal Šíma

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Matthias Schrader

DISKUSIA