Mikúš aj Jurčina skórovali, v šlágri českej ligy zdolal Třinec Spartu

Tomáš MikúšTomáš Mikúš Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - V súboji dvoch najlepších tímov českej hokejovej extraligy zvíťazili hráči Třinca v nedeľu doma nad Spartou Praha 5:4 po samostatných nájazdoch. Sparta aj po 36. kole vedie tabuľku o tri body pred tímom zo Sliezska, no Třinec má o dva zápasy menej.

V šlágri kola skórovali aj dvaja Slováci. Útočník domácich Tomáš Marcinko v 42. minúte v presilovej hre zvýšil na 3:1. Obranca Sparty Milan Jurčina v 51. minúte vyrovnal na 4:4 a zariadil predĺženie.

Zo Slovákov v nedeľu rozvlnil sieť ešte Tomáš Mikúš a pomohol Karlovým Varom k víťazstvu 3:2 nad Olomoucom, ktorého bránku strážil Branislav Konrád. Výhru Litvínova v Mladej Boleslavi 3:2 vychytal Denis Godla.

Energie Karlove Vary – HC Olomouc 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 23. Vondráček, 48. T. MIKÚŠ, 52. Rachůnek – 20. a 46. Kucsera

BK Mladá Boleslav – Verva Litvínov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 5. Kousal, 48. Alderson – 10. a 25. Jarůšek, 12. Helt

Vítkovice Ridera – Berani Zlín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 39. Svačina, 44. Irgl, 59. Werbik

Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 2:3 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 20. Suchý, 58. Kodýtek – 55. a 63. Vlach (pri druhom asistoval ROSANDIČ), 54. Lenc

Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 24. Klepiš – 16. Perret, 28. Smoleňák

Madeta Motor České Budějovice – Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 30. Pýcha – 15. Blümel (PAULOVIČ), 31. Camara

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:4 pp a sn (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0, 1:0
Góly: 35. a rozhodujúci sam. nájazd Růžička, 28. Rodewald, 42. MARCINKO, 45. Stránský – 12. Buchtele, 42. Pech, 48. Říčka, 51. JURČINA

Viac o téme: Milan Jurčina Tomáš Mikúš