VIDEO Po tvrdom náraze zostal ležať na ľade: Tréner potvrdil zranenie trojbodového kapitána

Oliver Ekman-Larsson (vľavo)Oliver Ekman-Larsson (vľavo) Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

GLENDALE - Švédsky hokejový obranca Oliver Ekman-Larsson vynechá minimálne najbližšie dva zápasy Arizony v zámorskej NHL pre zranenie v dolnej časti tela. V nedeľu to uviedol tréner Coyotes Rick Tocchet.

Kapitán "kojotov" utrpel zranenie v sobotňajšom víťaznom stretnutí so San Jose (5:3), v ktorom zaznamenal tri asistencie. V polovici tretej tretiny ho tvrdo narazil na mantinel Evander Kane a duel nedohral. "Oliver neodcestuje s nami na trip do Vegas. Je to pre nás nešťastná situácia, budeme ho musieť nejako nahradiť," povedal Tocchet pre nhl.com.

Ekmana-Larssona by mohol zastúpiť Kyle Capobianco, ktorý bol v zápase so San Jose zdravý náhradník, alebo Jordan Gross, doterajší člen "taxi tímu". Coyotes nastúpia proti Golden Knights v tomto týždni až štyrikrát. Prvé dva zápasy odohrajú v Las Vegas, ďalšie dva na domácom ľade.

Zranenie hlási aj Pittsburgh

Hokejisti Pittsburghu Penguins sa budú musieť v NHL dlhší čas zaobísť bez obrancu Mikea Mathesona. Dvadsaťšesťročný Kanaďan, ktorý prišiel k "tučniakom" pred sezónou výmenou z Floridy, utrpel v druhom stretnutí ročníka proti Philadelphii nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Penguins na svojom twitterovom účte informovali, že ho zapísali na listinu zranených hráčov. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude Matheson chýbať v zostave Penguins. V nedeľnom dueli s Washingtonom (4:3 sn) ho v tretej obrannej formácii nahradil Fín Juuso Riikola. Matheson odohral v prvých dvoch zápasoch ročníka v priemere 16 minút, nebodoval.

Viac o téme: Oliver Ekman-Larsson Arizona Coyotes Rick Tocchet