Nahustenú tabuľku Premier League si uvedomuje aj Klopp: Až po tomto bude pomýšľať na obhajobu titulu

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Michael Regan

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool budú mať podľa trénera Jürgena Kloppa starosti s kvalifikovaním sa do Ligy majstrov. Nemecký kouč po bezgólovej remíze v šlágri 19. kola Premier League s vedúcim Manchestrom United upozornil, že až po splnení tohto cieľa môže pomýšľať na obhajobu anglického titulu.

Úradujúcim majstrom pre zranenia chýba niekoľko obrancov na čele so stopérom Virgilom van Dijkom a pri absencii útočníka Dioga Jotu vyšli strelecky naprázdno v treťom ligovom zápase za sebou. V tabuľke figurujú na štvrtej priečke iba o päť bodov pred deviatym West Hamom United.

"V sezóne 2018/2019, keď sme skončili na druhom mieste, som začal pomýšľať na titul, až keď sme si zabezpečili účasť v Lige majstrov. Viem, aké ťažké je splniť tento cieľ, a v tomto ročníku to bude ešte náročnejšie. Fanúšikovia očakávajú víťazstvo v každom stretnutí a ja nie som iný. Už som sa však naučil, že si treba prejsť aj takýmito obdobiami. Zďaleka to nie je najťažšia situácia v mojej kariére, musíme len hrať ďalej. Zvykli sme si, že nám chýbajú zranení hráči, ale už sa začínajú vracať," povedal Klopp podľa agentúry AFP.

Viac o téme: Jürgen Klopp Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Michael Regan
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články